DOLAR

8,1503

-0.04%
EURO

9,7315

0.1%
ALTIN(gr)

456,63

0,58%%
BİST 100

1.381,09

0.38%
Yangında Hayvanlarını Kaybedenlere Devletten Destek!

Yangında Hayvanlarını Kaybedenlere Devletten Destek!

ABONE OL
5 Mart 2021 19:24
Yangında Hayvanlarını Kaybedenlere Devletten Destek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Nevşehir’in Kozaklı İlçesine bağlı Aylı köyünde meydana gelen bir yangında 120 küçükbaş hayvanı ölen vatandaşa bazısı gebe olmak şartıyla 110 tane küçükbaş hayvan verildi. 20 Şubat günü Kozaklı ilçesine bağlı Aylı köyünde evi bulunan Rıdvan Albayrak ve Hüseyin Sevilen’e ait olan ağılda yangın meydana geldi. Elektrik kontağından çıkan yangında 120 hayvan öldü. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvanları telef olan çiftçilere 110 küçükbaş hayvan temin edildi.


Hayvanlar, Vali İnci Sezer Becel tarafından teslim edildi. Vali Becel, “Burada bir kaza sonucunda meydana gelen yangında koyunları telef oldu. ‘Keşke hiç yaşanmasıydı’ diyoruz; ama Allah beterinden esirgesin. Kendilerine bir şey olmaması tesellimiz oldu. Kısa süre içerisinde devlet-millet işbirliği içerisinde gerek belediyelerimiz gerek milletvekillerimiz birlikte hareket etmek suretiyle telef olan hayvanların yerine yenilerini koyduk. O nedenle buradayız. Bununla geçmiş olsun, devletimiz var olsun” dedi.

Hayvanları Yanan Vatandaşa Devletten Destek!

Küçükbaş hayvanları teslim alan Hüseyin Sevilen ise, “20 Şubat’ta komşumun uyarması ile birlikte ağıla gittiğimde yangın çıktığını gördüm. Ağılda bulunan 120 koyun ve kuzu telef olmuştu. Ben gerçekten böyle bir destek beklemiyordum. Allah devletimize zeval vermesin. Maddi ve manevi tüm yaralarımızı sardılar. Para desteğinde bulundular, kendilerine teşekkür ediyorum. Yangında 120 koyunum telef olmuştu. Şu anda 110 adet verdiler. Bunların bir bölümü gebe hayvanlar. Önümüzdeki günlerde ağılımdaki hayvan sayısı 130-140’ı bulur” ifadelerini kullandı.



 

 



Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.