Ekmeğe Zam Geldi!

Ekmeğe Zam Geldi!

ABONE OL
5 Mart 2021 19:16
Ekmeğe Zam Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekmek zammı son zamanların en çok araştırılan konular arasında yer alıyordu. Ankara Valiliği tarafından konuyla alakalı bir açıklama yapıltı. Yapılan açıklamada ekmeğe zam yapıldığını ve bu konuyla alakalı da ticaret mahkemesine dava açıldığını ve açılan davanın iptal edildiğini belirtti.


Ankara Valiliği, Başkent’te tartışma yaratan ekmek ve pide zammına ilişkin yazılı açıklama yatı. Açıklamada, “Ankara Ticaret Odası tarafından Valiliğimize gönderilen ekmek ve pide fiyat tarifelerinde yapılmak istenen zam oranına, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Valiliğimizce yapılan itiraz komisyonda değerlendirilmiş ve komisyonca Ankara Ticaret Odası’nın gönderdiği tarife iptal edilmiştir” denildi.

Ticaret Mahkemesi Davayı Reddetti!

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce gönderilen ekmek ve pide fiyat tarifesiyle ilgili ise “Yine ilgili mevzuat çerçevesinde, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından Valiliğimize gönderilen ekmek ve pide fiyat tarifelerine yaptığımız itiraz da komisyonda değerlendirilmiş ve komisyonca itirazımız oy çokluğu ile reddedildiği için Valiliğimizce yasal yetkilerimiz kullanılarak adı geçen tarifeye yönelik Ticaret Mahkemesi’nde itiraz davası açılmıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.