Pandemi elektrikli araç satışını artıracak

Pandemi elektrikli araç satışını artıracak

ABONE OL
24 Nisan 2021 17:00
Pandemi elektrikli araç satışını artıracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz yıl ilk olarak Çin’de çıkan ve sonrasında büyük bir hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını pandemik bir etki yarattı. Bu süreçte dünya çağında milyonlarca insanın etkilenmesine ve hayatlarını kaybetmesine neden oldu. Salgının sağlık alanında bıraktığı etkilerin yanı sıra günlük hayat, ekonomik alan ve iklim değişikliği gibi pek çok alanda olumsuz etkilerinin olduğu belirlendi.


Krizin ortaya çıkması ile birlikte otomobil sektöründe de üretim alanında ciddi sorunların yaşandığı tespit edildi. Bununla birlikte otomobil devleri devletlerin de etkisi ile birlikte stratejilerinde önemli değişiklikleri planladılar. Elektrikli araçların üretimine bir süre önce başlanmıştı. Bunun ardından hala istenen yoğun kullanım oranına ulaşmaması sebebiyle pandeminin getirdiklerinin bu süreçte süreci etkileyebileceği belirtildi.

Kamu Teşvikleri Elektrikli Araçları Destekliyor

Daha önce elektrikli araçların yaygınlaşması için yapılan tahminler 2030 yılı olarak ifade edilmişti. Ancak koronavirüs salgını sonrasında geleceğe yönelik endişelerin bir nebze daha arttığı göz önünde bulundurulduğu zaman elektrikli araçlara geçişin hız kazanabileceği belirtildi.

Yapılan yeni bir araştırma sonucunda küresel çapta elektrikli araçlara geçişin yüzde 47’lik bir oranının tamamlanacağı yıl biraz daha öne çekilmiş 2025 yılı olarak belirlenmiştir. Bundan sonraki dönemlerde devletlerinde daha sık teşvik ettiği bir sistem olması beklenmekte ve özellikle çevre dostu olması nedeniyle pek çok kişinin bilinçlendiği ifade edilmektedir.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.