Yabancılar konut tercihini Antalya’dan yana kullanıyorlar

Yabancılar konut tercihini Antalya’dan yana kullanıyorlar

ABONE OL
24 Nisan 2021 17:18
Yabancılar konut tercihini Antalya’dan yana kullanıyorlar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Türkiye’nin turizm başkenti olarak ifade ediliyor. Doğal güzellikleri, eşsiz sahilleri, tarihi ve kültürü ile birlikte sadece yerlileri değil yabancı vatandaşı da büyülemeye devam ediyor. Antalya’nın nüfusuna bakıldığı zaman yerleşik bir yabancı nüfusunun bulunduğu ve özellikle yabancı yatırımcıların dikkatini çektiği görülüyor.


Yabancıların ciddi anlamda konut satın aldığı bir şehir olarak ifade ediliyor. Mart ayında yapılan değerlendirmeler sonrasında daha önceki yılın aynı ayına kıyasla konut satışının yüzde 52 oranında arttığı belirlendi. Bu konut satış oranının yapılan değerlendirmeler sonrasında ciddi bir artış olduğu ve rekor olarak değerlendirildiği belirtildi.

Yabancılar Konut Tercihini Antalya’dan Yana Kullanıyorlar!

Antalya genelinde bakıldığı zaman yerleşik yabancı sayısının ciddi oranda yükseldiği belirlendi. Salgının bu dönemde süreci olumsuz etkileyeceği düşünülse bile tam tersi bir etki yarattığı ve salgına rağmen Antalya’da ortaya çıkan potansiyeli görerek yatırım yapmayı tercih ettikleri belirlendi.

Antalya’nın potansiyeline bakıldığı zaman hem yatırım yapacak hem de keyifli tatiller yapacak bir şehir olduğu belirtiliyor. Antalya’da gerçekleştirilen konut yatırımı aynı zamanda Antalya’nın potansiyelini de yükseltmeye devam ediyor. Turizm yatırımları ile birlikte elde edilen kazancın yükselerek şehre ve dolayısıyla ülke ekonomisine ciddi faydalarının olduğu ifade ediliyor. Antalya’da büyük çapta yatırım yapan yabancı sermayeli şirketlerin sayısının her geçen gün artmaya devam ettiği belirtildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir