Mart ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu!

Mart ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu!

ABONE OL
1 Mart 2021 11:37
Mart ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken sürecin ekonomik etkilerinin en az seviyeye indirilmesi için devlet tarafından çalışanlara çeşitli destekler veriliyor. Kısa çalışma ödeneği de ücretsiz izne çıkarılan çalışanlar içi aylık olarak verilen bir destek türü olarak ifade ediliyor. Her ay pek çok kişi tarafından kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yapılacağı konusunda merak devam ediyor.


Pandemi döneminde istihdamı sağlamak ve ekonomik dengeleri düzeltmek için binlerce çalışan işe alınmıştı. Bu süreçte işe alım gerçekleştiren  işyerleri için devlet kısa çalışma ödeneği kapsamını açıklamıştı. İşyerleri için verilen kısa çalışma ödeneği desteğinin 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verilmişti. Tarihin uzatılmasının ardından ödemelerin ne zaman yapılacağı merak edildi.

Kısa Çalışma Ödeneği Hesaplara Ne Zaman Yatırılacak?

Kısa Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından her ay düzenli olarak kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatırılması ile ilgili bir açıklama yapılıyor. Henüz yeni ve güncel bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen ödemelerin tahminler çerçevesinde 5 Mart tarihinde yapılması bekleniyor.Ödemeler belirlenen tarihte düzenli olarak kişilerin IBAN hesaplarına aktarılıyor. Banka hesabı bulunmayan vatandaşlar için ise ödemeler PTT aracılığı ile yapılıyor. Ancak ödemelerin öne çekilmesi ya da sonradan ödenmesi için tarih değiştirilebiliyor.

Geçtiğimiz günlerce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde pandemi nedeniyle belirlenen kısa çalışma ödeneğinin mart ayı itibariyle son kez uzatıldığının altı çizildi.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.