Bitcoin sert düşüşten sonra ivmeyi yeniden yukarı çevirdi!

Bitcoin sert düşüşten sonra ivmeyi yeniden yukarı çevirdi!

ABONE OL
4 Mart 2021 21:22
Bitcoin sert düşüşten sonra ivmeyi yeniden yukarı çevirdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi döneminde beklenenden daha yüksek seviyelere çıkan Bitcoin yatırımcıların yüzünü güldürmüştü. Ancak son bir haftadır Bitcoin hızlı bir düşü trendi içerisine girdi. Kripto para denildiği zaman aralarında en hacimli olan Bitcoin’in yaşamış olduğu aşağı yönlü ivme yatırımcıları da oldukça endişelendirmişti.


Kurumsal alımların desteği ile Şubat ayının ilk haftasında Bitcoin 58 bin dolar seviyelerinin üzerine çıkmıştı. Şimdilerde gerçekleşen satışlarla birlikte Bitcoin 44 bin dolara kadar gerilemişti. Ancak yaşanan düşüşe birlikte yatırımcılar oldukça endişelenmişti. Bunun ardından haftanın ilk işlem gününe Bitcoin büyük bir yükselişle başladı.

Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti!

Tüm piyasalarda kripto paranın hacminin bir günlük süreç içerisinde 36 milyar dolar arttığı belirtildi. Bu artışla birlikte 1.41 trilyon dolara kadar yükseldiği belirtildi. Kripto para piyasasında ciddi bir yükseliş meydana gelmişti. Piyasada yaşanan toparlanma yatırımcıları yeniden heyecanlandırmaya başladı.Bitcoin kripto para piyasası içerisinde işlem gördüğü hacmin yüzde 61.1 civarında olduğu belirtildi. Tüm kripto para piyasası içerisinde 24 saatlik süreç içerisinde işlem hacminin 136 milyar dolara yükseldiği belirtildi. Şimdilerde Bitcoin 46 bin doların üzerine çıktı. Yaşanan bu yükselişin bundan sonraki dönemde de devam edip etmeyeceği merak konusu oldu. Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimlerinin de piyasada değer kazandığı belirtildi.

 En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.