Ethereum 3129$ Hedefine Koşuyor, 2 Mayıs Fiyat Analizi

Ethereum 3129$ Hedefine Koşuyor, 2 Mayıs Fiyat Analizi

Daha önce yazarlarımızın Tradinview üzerinden duyurduğu simetrik üçgen grafikte doğru bir şekilde çalıştı. Bitcoin’in ciddi bir düşüş yaşamamasıyla birlikte yükselişine devam eden Ethereum 3129$ hedefine gidiyor.

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Ethereum 3129$ Hedefine Koşuyor, 2 Mayıs Fiyat Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Daha önce yazarlarımızın Tradinview üzerinden duyurduğu simetrik üçgen grafikte doğru bir şekilde çalıştı. Bitcoin’in ciddi bir düşüş yaşamamasıyla birlikte yükselişine devam eden Ethereum 3129$ hedefine gidiyor.


Ethereum Simetrik Üçgen Hedefine Ulaştı

Hafta sonu yeni bir ivme yakalayan Ethereum 3000$ hedefine emin adımlarla yaklaşıyor. En değerli 10 kripto varlık arasında yer alan ETH günü 0,35 yükseliş ile kapatıyor. Hali hazırda 2.940$’dan işlem gören ETH mart ayında yaşadığı gerilemeyi büyük bir yükseliş ivmesi yakalayarak kapattı. Mart ayından bugüne değil 3 kata kadar artan Ethereum fiyatı yeni bir rekora koşuyor.

Önümüzdeki dönemde gelecek Ethereum 2.0 güncellemesiyle eksik yönlerini tamamlayacak olan ETH hali hazırda birçok projeye altyapısıyla hizmet veriyor.

Gün içerisinde 2.955 $’a kadar tırmanan fiyat şu an 2.940$’dan işlem görmeye devam ediyor. Son 1 haftalık işlem hacmi 30 Milyar $’ın üzerine çıktı ancak 24 saatlik verilerde ciddi bir hacim artışı bulunmuyor.Berlin Fork’u üzerinden 3 haftalık bir süre geçti. Transfer ücretlerinin düşmesiyle birlikte DeFi’lerden gelen talep de arttı.

Simetrik Ucgen

Geçtiğimiz günlerde bir grafik yayınlayarak Etherum’un simetrik üçgen içerisinde olduğunu belirtmiş buradan çıkması durumunda fiyatın 3.129$ seviyelerine ulaşabileceği konusunda değişmiştik. Beklenen oldu ve yaklaşık 2.392$ seviyesinde simetrik üçgenden çıkış gerçekleşti. Simetrik üçgen hedefi içerisinde olan fiyat tavan olarak 3.129 $’a dokunabilir. Son grafikte fiyatın 2.950 bandına ulaşabileceğini açıklamıştık.

Kar Satışları Önemli

Simetrik üçgen tabanından (2.392$) alım pozisyonu açan yatırımcılar 2.950-3.150$ aralığında kar realizasyonu yapabilir. Yaklaşık 1 hafta önce yayınlanan grafikle birlikte yatırımcılar +%25 oranında kar hedefine ulaşmış oldu. Mevcut fiyatlarda yaşanabilecek bir geri çekilme sırasıyla 2.863, 2.812 ve 2.695$ rakamlarında olabilir.

Gerekli hacmin yakalanması ve olumsuz haberlerin piyasaları baskılamaması durumunda fiyatlar kademeli olarak sırasıyla 3.129 ve sonrasında 3.566 tavanına ulaşabilir. Ancak simetrik üçgen hedefi içerisinde olduğunu ve fiyatın tavana ulaşmama riskini göz arda etmemelisiniz.

Güncelleme 03.05.2021 09:11 : Evet beklenen oldu ve fiyat +3100$ seviyesine ulaştı.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.