Devletten ailelere 1100 lira tam kapanma yardımı geliyor

Devletten ailelere 1100 lira tam kapanma yardımı geliyor

ABONE OL
2 Mayıs 2021 23:34
Devletten ailelere 1100 lira tam kapanma yardımı geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını son zamanlarda yeniden raydan çıkınca devlet çareyi vaka sayılarını düşürmek için tam kapanma da buldu. Bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık konu hakkında bir açıklamada bulundu. Tam kapanma halinde yardıma muhtaç olan ailelere nasıl bir destek verileceği merak edilmişti. Merakla beklenen sorunun cevabı da yanıt buldu.


İhtiyaç sahibi olduğu belirlenen aileler için özel bir yardım paketi hazırlandı. Destek paketinin ismi ise ‘Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı’ olarak açıklandı. Bu programın diğer destek ödemelerinden çok daha farklı olduğu belirtildi.

Tam Kapanma Sürecinde 2 Milyondan Fazla Aile Desteklenecek!

14

Söz konusu destekler için vatandaşların herhangi bir özel başvuru sürecinden geçmelerine gerek kalmayacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından süreç hakkında bir inceleme başlatılacak. Bu inceleme sonrasında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen hanelere herhangi bir başvuruya gerek kalmadan verilecek.Şimdilerde tam kapanma desteğinin 2 milyondan daha fazla haneye verileceği belirtildi. Her hane için tek bir sefer destek verilecek. Destek tutarı ise 1100 lira olarak açıklandı. Aynı dönemde yaşlı ve engelli ödemesi alan vatandaşlar, ihtiyaç sahibi olmaları halinde tam kapanma yardımı ile birlikte aldıkları tüm ödemeleri sorunsuz bir şekilde alabilecekler. Kişiler yardım alıp alamayacaklarını sorgulamak için e devlet üzerinden sorgulama yapabilecekler. Sorgulama ‘Sosyal Yardım Sorgula’ kategorisinden desteklenebilecek.

E-DEVLET’TEN 1100 TL NAKDİ YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1100 TL yardım başvurusu e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurular TC kimlik numarasının son hanesine göre belirli günlerde yapılıyor.

TC Kimlik Numaranızın son hanesine göre;
0- Pazartesi
2-Salı
4-Çarşamba
6-Perşembe
8- Cuma günlerinde başvuru gerçekleştiriliyor.
Hafta sonu günleri olan cumartesi ve pazar günleri sınırlama bulunmuyor ve herkes başvurusunu yapabiliyor.

E-DEVLET 1100 TL YARDIM BAŞVURUSU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir