Tüm dünya Türk Lirasının değer kaybını manşetlere taşıdı

Tüm dünya Türk Lirasının değer kaybını manşetlere taşıdı

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Tüm dünya Türk Lirasının değer kaybını manşetlere taşıdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkez Bankası başkanının görevden alınması ve ani bir kararla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görev değişikliğinin gerçekleştirilmesi ekonomide bazı tartışmaları da beraberinde getirdi. Bu süreçte Türk lirasının değişimi tüm dünyanın diline düştü. Merkez Bankası başkanı Naci Ağbal’ın görevden alınmasının ardından ekonomide büyük bir güven kaybı yaşandı. Yaşanan bu güvensizlik piyasaları derinden etkiledi.


Türk lirası döviz kurunun karşısında yaşamış olduğu büyük değişim ve değer kaybı sonrasında tüm dünya basınının bu değişimi konuştuğu belirlendi.

Türk Lirası Hızla Değer Kaybetti

2 24

Türk lirasının hızla değer kaybetmesinin ardından tüm dünya bu durumu konuşmaya başladı. İngiltere’nin önemli gazetelerinden Financial Times bu haberi manşete taşıdı. Yaptığı haberde ‘Naci Ağbal’ın görevden alınması ile birlikte Türk lirası değer kaybetmeye başladı. Değer kaybının yüzde 14 oranında gerçekleştiği belirtildi. Türk ekonomisine olan güven azaldı’ ifadeleri kullanıldı.Yine dünyanın manşete taşıdığı haberler arasında ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son bir yıllık süreç içerisinde 3. Kez Merkez Bankası için görev değişikliği yaptığı dikkatlerden kaçmadı’ ifadeleri kullanıldı.

Türk lirasının yeni dönemde çok daha hızlı bir değer kaybı yaşama ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Bu görev değişikliğinin ve oluşan güvensizlik durumunun Türk ekonomisine olan güveni derinden sarstığı belirtildi. Hatta yeni haftanın Türkiye ekonomisi için oldukça karanlık ve uzun bir hafta olması bekleniyor.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.