Rusya’daki gösteriler 90 şehre sıçrayabilir

ABONE OL
24 Ocak 2021 00:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumartesi günü on binlerce Rus, hapisteki muhalefet lideri Alexei Navalny’nin serbest bırakılmasını talep etmek için protesto etmek için sokaklara çıktı.


Protestocular, doğudaki liman kenti Vladivostok’tan batıda yedi saat dilimi ötedeki Moskova’nın başkentine kadar, gösterilerin yasadışı kabul edildiğine dair Rus yetkililerin uyarılarına rağmen meydanlarda topandılar.

Moskova’da protestocular, günün protestolarının en büyüğü gibi görünen eylemler için Puşkin Meydanı’nda toplandı. Koronavirüs riskleri nedeniyle göstericilere yakın toplanmamalarını söyleyen ve onları protestoların hukuka aykırı olduğu konusunda uyaran halka seslendirme sisteminden mesajlar veren polis kamyonları ve isyan memurlarıyla dolu belediye otobüsleri tarafından karşılandılar. Navalny destekçileri, sıcaklıkların eksi 60 Fahrenheit’e düştüğü Sibirya şehri Yakutsk da dahil olmak üzere 90 şehirde protestoların planlandığını söylediler.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.