Nihat Hatipoğlu Kripto Paraların Haram Olup Olmadığı Hakkında Konuştu

Nihat Hatipoğlu Kripto Paraların Haram Olup Olmadığı Hakkında Konuştu

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Nihat Hatipoğlu Kripto Paraların Haram Olup Olmadığı Hakkında Konuştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle Ramazan ayında kendisine çeşitli sorular yöneltilen Nihat Hatipoğlu kripto paraların haram olup olmadığı hakkında konuştu. Kendisine gelen “Kripto parayla hacca ve umreye gitmek haram mı?” sorusuna Nihat Hatipoğlu tarafından verilen yanıt ise şu şekilde oldu:


Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir diyemiyorum. Borsada bir değer var, görüyorsunuz ele dokunur, fabrika var. Borsada bir sakınca yok ama kripto para, Bitcoin benzeri şeyler konusunda gönülden bir şey diyemiyorum. Haram konusunda da bir şey diyemiyorum. En azından uzak durulması konusunda kanaatim var. Çünkü olmayan bir para var ortalıkta, mal var ortada, her şey internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım ama haramdır da demiyorum.”

Kısacası konuya tam olarak bir netlik katamayacağını belirten Hatipoğlu bunun için net bir kalıp bulunamadığına işaret etti. Ancak kripto paralar tamamen dijital ortamdan ulaşılabilir bir durumda oldukları için uzak durulmasının en sağlıklısı olacağı düşünülüyor. Ülkemizde her geçen gün Bitcoin ve diğer kripto paralara olan ilgi artarken bu soru da sıkça sorulmaktaydı. Kripto paralar haram mı sorusu şu anda bulanık bir alanda olsa da birçok isim din açısından sağlıklı olmadığına işaret ediyor.

Türkiye’de Kripto Paralara Yasak mı Geldi? | İşte Detaylar…


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir