İnfo Yatırım / 31 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri

İnfo Yatırım / 31 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri

ABONE OL
31 Mart 2021 09:09
İnfo Yatırım / 31 Mart 2021 Dolar Yorumları ve Analizleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart 2021 Çarşamba, İnfo Yatırım dolar yorumları ve analizlerine ilişkin bülteni paylaştı. Türkiye ekonomisindeki kur dalgalanması ne olacak? Merkez Bankası başkanı değişiminin uluslararası para piyasalarında yarattığı tedirginlik sürüyor mu? Dolar kuru teknik analizi ve uzmanlar tarafından yapılmış yorumlar haberimizde.


İnfo Yatırım 31 Mart 2021 Günlük Bülten içerisinde yer alan dolar yorumları ve teknik analizleri şu şekilde:

“Hafta içerisinde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren USD/TRY paritesinde piyasalar TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nun açıklamalarını takip etti. Yukarı yönlü hareketlenmeler ile 8.45 seviyelerini test eden parite Kavcıoğlu’nun açıklamaları sonrasında bir miktar gevşedi ve 8.36 seviyelerine geriledi. Kavcıoğlu; TCMB’nin yetkileri çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin şekilde kullanmaya devam edeceği, enflasyonu yüzde 5’e indirme hedefine sıkı sıkıya bağlı olduklarını belirtti. Ek olarak Kavcıpğlu; politika faizini enflasyon üzerinde bir düzeyde oluşturmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Diğer yandan küresel bazda baktığımızda ABD kanadında hazine tahvil faizlerinde yukarı yönlü hareketlenmeler gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskılar oluşturuyor. Bu baskılar ile birlikte paritede yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanıyor. Yeni günde piyasalar yurtiçinden gelecek olan Ekonomik güven Endeksi verisi takip edilecek ve veri 10:00’da açıklanacak. ABD kanadında ise 15:15’te ADP özel sektör istihdam verisi ve ardından 17:00’da Askıdaki Konut Satışları verisi dolar kanadında volatiliteyi artırabilir.USD/TRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde 8.372288.472278.55083 seviyeleri direnç noktaları olarak; 8.150268.001307.85217 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.”

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir