Evi olanlara otopark zorunluluğu getiriliyor

Evi olanlara otopark zorunluluğu getiriliyor

ABONE OL
14 Mart 2021 20:07
Evi olanlara otopark zorunluluğu getiriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milyonlarca ev sahibini yakından ilgilendiren yeni bir karar verildiği öğrenildi. Ay sonundan itibaren evler için otopark zorunluluğunun getirilmesine karar verildi. Konu hakkında yeni yönetmeliğin son olarak 31 Mart tarihinde hayata geçirilmesi bekleniyor. Konu hakkında otopark yönetmeliğin detayları da ortaya çıktı. Yönetmeliğin ismi ise Otopark Yönetmeliği olarak ifade edildi. 80 metrekarenin altında olan daireler için her iki daire için bir araçlık otopark zorunlu hale getirilecek. Konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı açıklamada bulundu.


Otopark Zorunlu Hale Getirildi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından konu hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonrasında yönetmeliğin detayları arasında 80 metrekareye kadar olan evler için daireye ortalama bir otopark, 120 metrekareye kadar olan evler için her daireye bir otopark ve 180 metrekareye kadar olan evler için daire başı iki otopark yapma zorunluluğu getirilecek.

Mevcut binaların yer sıkıntısının olması halinde nasıl bir yol izleneceği de merak konusu oldu. Vatandaş kendi otoparkını yapamaması halinde devreye belediye girecek. Belediyeye parsel üzerinden bir otopark ücreti yatırıldığı takdirde ilçe belediyeleri harekete geçecek ve bölgelerde araçlar için özel bir otopark yapılabilecek.Yol kenarlarına konulan araçlar trafiği olumsuz etkilediği için otopark yeni dönemde bir zorunluluk haline getirildi. Her araç için otopark bir ihtiyaç olarak görülüyor. Yönetmeliğin hayata geçmesinin hemen ardından otopark ev sahipleri için bir zorunluluk olacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.