Emeklilere sahte bayram ikramiyesi uyarısı geldi

Emeklilere sahte bayram ikramiyesi uyarısı geldi

ABONE OL
5 Mayıs 2021 11:54
Emeklilere sahte bayram ikramiyesi uyarısı geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayram ikramiyesi 2018 yılından bu yana emeklilere ayırt edilmeksizin verilen bir hak olarak ifade ediliyor. Bu süreçte yılda iki defa olmak üzere Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyesi ödemesi yapılıyor. Her yıl 1000 TL olan bayram ikramiyesi bu yıl meclisten çıkan karar sonrasında 1100 lira olarak belirlendi. Emekliler şimdi büyük bir heyecanla bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarihi beklemeye başladılar.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapıldı. Bu yıl bayram ikramiyelerinin 6 7 Mayıs tarihinde hesaplara yatırılacağı belirlendi. Bayram ikramiyesi alabilmek için emeklilerin herhangi bir işlem yapmalarına gerek kalmayacak.

Bayram İkramiyelerine Sahte SMS Şoku!

22

Son günlerde dolandırıcılar emeklinin bayram ikramiyelerine de göz dikmiş durumda. Gelen şikayetler doğrultusunda siber dolandırıcılar emeklilere mesaj atmaya başladılar. Emeklilerin kişisel ve hassas bilgilerinin ele geçirilmesi ve çeşitli hırsızlıkların yapılması için bazı mesajlar göndermeye, sosyal medya üzerinden kafa karıştırıcı reklamlar yayınlamaya başladılar.Dolandırıcıların son göndermiş oldukları mesajda ‘Bayram ikramiyeniz tanımlandı. Çekebilmek için linkten onay vermeniz gerekmektedir’ ifadelerine yer verildi. Linke tıklayan vatandaşlar ise bir anda tüm kişisel verilerini dolandırıcılara göndermiş oluyorlar. Özellikle yaşlıların bu süreçte inanıp mesajın gereğini yaptıkları ve büyük mağduriyetler yaşadıkları ortaya çıktı. Bayram ikramiyeleri hesaba yatırıldıktan sonra herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan hesap üzerinden sorunsuz bir şekilde çekilebilecek.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir