Avrasya Tüneli Türkiye’nin Ekonomisine Büyük Katkı Sağladı

Avrasya Tüneli Türkiye’nin Ekonomisine Büyük Katkı Sağladı

ABONE OL
28 Mart 2021 21:11
Avrasya Tüneli Türkiye’nin Ekonomisine Büyük Katkı Sağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, tünelin açılışından bu yana büyük gelirler elde ettiğini bildirdi. Avrasya Tüneli ile birlikte devletin hazinesine büyük gelirler sağlarken, hem de hizmet vermeye son hız devam etmektedir. Gelen verilere göre Avrasya Tüneli tam olarak 4,1 milyon kişi tarafından kullanılmış. Bu verilen yanı sıra 64,5 milyon kez ise Avrasya Tüneli genel bazda kullanıldı. Avrasya Tüneli sayesinde 111 milyon saat zamandan, 152 bin ton yakıttan tasarruf edildi. Ayrıca diğer veri detaylarına bakacak olursak 64 bin ton emisyon azalımı ve 1,3 milyar kaza maliyeti konusunda tasarruf elde edildi.


Avrasya Tüneli Türkiye’nin ekonomisine büyük katkı sağladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının açıklamasına göre İstanbul trafiğinin 20 milyon nüfusa ulaştığı ve bu yüzden bu tür yapılan inşa etmenin gerekli olduğunu dile getirdi. 20 milyon yaklaşan İstanbul trafiğini rahatlatmada fayda sağlayan Avrasya Tüneli, çok sayıda sürücü tarafından kullanılıyor.

Salgın sürecinin etkili olmasına rağmen 4,1 milyon kişi tarafından kullanılan Avrasya Tüneli, kullanıcılara 1 saatlik zaman dilimi tasarrufu sağladı. Genel olarak ise Avrasya Tüneli’nin 64,5 milyon kez ise kullanıldığı belirlendi. İstanbul trafiğine ve kullanıcıalra büyük rahatlık sağladığı, veriler aracılığıyla dile getirildi.Kozyatağı ile Bakırköy istikameti baz alınarak yapılan incelemelerde Avrasya Tüneli’ni kullanan sürücüler genel olarak 111 milyon saat, zaman tasarrufu sağladı. 152 bin ton yakıt tasarrufu sağlanırken, 64 bin ton emisyon azalımı ve 1,3 milyar kaza maliyeti konusunda tasarruf elde edildi.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.