1500 TL Mart ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Son Dakika Tarih Açıklandı!
  • ekoayrıntı
  • Güncel
  • 1500 TL Mart ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Son Dakika Tarih Açıklandı!

1500 TL Mart ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Son Dakika Tarih Açıklandı!

ABONE OL
2 Nisan 2021 11:45
1500 TL Mart ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Son Dakika Tarih Açıklandı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamada 1500 TL destek ödemesi için tarih paylaştı. Yapılacak olan ödemeler, başvuru sahiplerinin banka hesaplarına yatacak. Banka hesapları olmayan yada yanlış bilgi veren kafe ve lokanta çalışanları PTT aracılığı 1500 TL ödemesini alabilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son kabine toplantısından sonra yaptığı açıklama, yeni koronavirüs tedbirlerinin alınacağı ile ilgili yapılan son açıklama olmuştu. Geçtiğimiz hafta yapılan konuşmanın sonucunda kafeler ve lokantalar müşteriye kapatılmıştı. Paket servise devam edebilecek lokanta ve kafelerde en büyük zararı çalışanlar aldı. Lokantalar ve kafe çalışanları motokurye ile sipariş alıyor ve gelir elde edebiliyorlardı fakat lokanta ve kafede görev yapan güvenlik, garson, komi gibi meslek grupları tekrar evlere kapandı.


1500 TL nakdi destek tarihi açıklandı

Bugün yapılan açıklamaya göre nakit destek alacak kişilere yapılacak ödemenin tarihi belli oldu. Son dakika olarak açıklanan verilere göre ödemeler 2 ay daha devam edecek. Kafe ve lokantada çalışan kişilere yapılan olan 1500 TL nakdi destek ödemesinin Nisan ayı içerisinde ödenmesi bekleniyor. İstanbul’da gibi çok riskli yerlerde kafelerin kapandığını hatırlatalım. Yerinde karar dönemi ile risk haritasına göre kafeler ve lokantalar müşteri ağırlamaya devam edebilecek fakat renk ayrımına göre müşteri alımı yapabilecek. Ramazan ayında risk haritasındaki renk ayrımı fark etmeksizin tüm lokanta ve kafelerde sadece evlere servis dönemi olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan nakdi destek açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kafeler ve lokantalardaki çalışanları düşündüklerini ima eden açıklamasında; “Sadece ramazan ayı boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandırılacaktır. Yine ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilemeyecektir. Bu uygulamadan etkilenecek lokanta ve kafe gibi işletmecilere mevcut desteklere ilave olarak bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve mayıs aylarında normalleşme ve ücretsiz izin uygulaması kapsamında sigorta primi desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarımızın da prim yüklerini üstlenecek, ayrıca bunlara kişi başı 1500 lira nakdi ödeme yapacağız.” demişti.Son dakika Mart ayı nakdi destek ödemesi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı yazılı açıklamada, “Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Nisan’da yapacağız” diyerek müjdeyi verdi. Yüz binlerce kişi nakdi destek ödemesini 9 Nisan’da alacak. Mart ayı için yapılacak ödeme haricinde, bu ödemelerin 2 ay daha devam edeceği belirtildi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.