Zomato Halka Arz Olmak için Başvurdu

Zomato Halka Arz Olmak için Başvurdu

Merkezi Hindistan olan yemek dağıtım şirketi Zomato, halka arz için başvuru yaptı.

ABONE OL
29 Nisan 2021 10:52
Zomato Halka Arz Olmak için Başvurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Merkezi Hindistan olan yemek dağıtım şirketi Zomato, halka arz için başvuru yaptı.


Info Edge ve Ant Group gibi yatırımcılara sahip olan şirket, paylaşılan belgelere göre halka arzdan 1,1 milyar dolar toplamayı bekliyor.

Zomato tarafından paylaşılan bilgilere göre, şirket, 8 bin 250 Hindistan rupisine (1.1 milyar dolara) kadar varan hisse senetleri sunacak.

Verilen belgelere göre Zomato, yemek dağıtım pazarında lider konumunda olduğunu belirtiyor. Şirket, Swiggy, Domino’s, McDonald’s ve Pizza Hut gibi şirketleri geçti. Burada asıl dikkat çeken nokta, aslında Amazon’un da geçtiğimiz dönemde Hindistan’da çalışmalar göstermeye başladığı halde Zomato’nun Amazon’u rakibi olarak görmemiş olması. Şirket, bunun yanı sıra 1 Nisan ile 31 Aralık arasında 183.6 milyon dolar gelir elde ettiğini; bu dönemdeki zararlarının 91.8 milyon dolar olduğunu bildirdi.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir