Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı

Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı

Ülkedeki kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmaya başlamasının ardından, bazı bölgelerde yer alan okullarda da yüz yüze eğitim başlamış oldu. Ziya Selçuk, her geçen gün okula gelen öğrenci sayısının arttığını, öğrencilerin okulu özlediğini dile getirdi.

ABONE OL
15 Mart 2021 15:15
Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimle İlgili Açıklama Yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın baş etmeye çalıştığı küresel salgın neticesinde, toplu alanlarda gerekli kısıtlamaların uygulanması ve bulaş riskini düşük seviyelere indirme çalışmalarına başlanmıştı. Bu kapsamda okullarda yüz yüze eğitime ara verilmesi, insanların toplu olarak bulanacakları yerlere girememesi gibi belli başlı kısıtlamalar gelmişti.


Türkiye’deki koronavirüs vaka sayısının bu tedbirler sonucunda azalması ve hastalığın bulaş hızının düşmesi sonucunda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu onayında okulların tekrar yüz yüze eğitim yapmasına izin verilmişti.

Puanlama sistemine göre ayrılan şehirlerden risk grubu uygun olanlardaki okullarda yüz yüze eğitim birkaç hafta önce başladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da konuyla ilgili her hafta başında, resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulunuyordu. Bu haftaki açıklamasında okullardaki öğrenci sayısının giderek arttığını söyleyen Selçuk, şu ifadeleri kullandı:“Yüz yüze eğitimde 3. haftadayız. Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artış gösteriyor. Bununla beraber salgın dolayısıyla hala yüz yüze eğitime başlayamadığımız sınıflarımız da bulunuyor. Çocuklarımız adına rica ediyorum; Dikkati, kontrolü, tedbiri elden bırakmadığımız bir hafta olsun.”

Okulların açılma kararı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulduğunda, oluşabilecek bulaş hızının artması durumunda, gerekli tedbirlerin tekrar uygulanmaktan çekinilmeyeceği belirtilmişti.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.