Ziraat FX / 17 Mart 2021 Günlük Dolar Yorumu

Ziraat FX / 17 Mart 2021 Günlük Dolar Yorumu

17 Mart 2021 Çarşamba dolar yorumlarını paylaşan Ziraat FX, nötr görünümünü sürdüren döviz kuru hakkında detaylı analizlerde bulundu. Haberimizde sizlerle paylaşıyoruz.

ABONE OL
17 Mart 2021 16:07
Ziraat FX / 17 Mart 2021 Günlük Dolar Yorumu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu akşam düzenlenecek olan kritik FED toplantısından önce, küresel risk iştahından nötr görünüm devam ediyor. Dolar endeksi, DXY, yatay görünüm göstererek 91,9 seviyelerinde olmaya devam ediyor. Bu akşam TSİ 21:00 saatinde bitecek toplantıda (21:30’da Powell konuşması olacak) FED’in mevcut devam eden para politikasında bir değişiklik yapılması beklenmiyor.


Güncel ekonomik projeksiyonların da duyurulacağı toplantıda, tahvil faizinde devam eden yükseliş sonrası, konu hakkında bir aksiyon alınabileceğine dair sinyal gelmezse, FED toplantısının piyasa üzerindeki etkisi sınırlı bir şekilde kalabilir.

Dolardaki sakin seyir devam ediyor

Ayrıca bu sabah %1,62 ile yakın zirvesi civarında hareket gösteren ABD on yıllık tahvil faizi görüntüsüne karşın, gelişmekte olan ülke para birimlerinde devam eden sakin seyir, piyasaların özellikle FED toplantısına kadar bekleyişte kalabileceğini düşündürüyor. Geçen haftayı 7,56 seviyelerinde kapatan USD/TL kuru, yarın Merkez Bankası’nın düzenleyeceği PPK toplanışı öncesinde 7,50 seviyelerinde devam ediyor.

Bu aşama içerisinde, risk iştahında herhangi net bir bozulma yaşanmadıkça, Perşembe günü düzenlenecek TCMB toplantısı öncesi, TL için belirgin bir yön söz konusu olmayabilir. Bu çerçevede, Dolar/TL bazında, bant hareketi görülmesi olağan ki 7,45 – 7,63 hareket olanı olarak da izlenebilir. Bugün ABD tarafında TSİ 21:00’daki FED faiz kararı ve Powell konuşması hariç, TSİ 16:30’da şubat ayına ait konut piyasasının verileri takibe alınacak.
Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.