Youtube Dislike Özelliğini Kaldırmak için Harekete Geçti

Youtube Dislike Özelliğini Kaldırmak için Harekete Geçti

ABONE OL
1 Nisan 2021 08:04
Youtube Dislike Özelliğini Kaldırmak için Harekete Geçti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya üzerinde en çok kullanılan video platformu olan youtube son zamanlarda yeni güncellemelerle gündeme gelmeye başladı. Bu süreçte içerik yayıncıları tarafından olumsuz durumların engellenmesi ve içerik üreticilerinin bir anlamda korunması ve içerik üretmeleri için teşvik edilmesi için dislike özelliğinin kaldırılmasına karar verildi.


Dislike özelliğinin kaldırılacağının açıklanması beraberinde farklı tepkileri de getirdi. Şirket tarafından alınan karar sonrasında beğenmeme durumuna karşın farklı tasarımlar geliştirme peşinde olduğu belirtildi. Şirket tarafından bu özellik yerine farklı bir özelliğin test edilmesi amaçlanıyor. Geri dönüşlerin test aşamasından sonra kontrol edilmesi bekleniyor. Bu durumda olumlu tepkiler alınması halinde tüm videolar için dislike butonu tarihe karışmış olacak.

Dislike Butonu Tamamen Kaldırılacak!

Yapılan son incelemeler ve araştırmalar sonrasında Dislike butonunun çok verimli ve doğru şekilde kullanılmadığı belirlendi. Bu süreçte içerik üreticilerini olumsuz etkileyecek bilinçsiz ve yanlış kullanım sonucunda beğenmeme butonunun kaldırılması halinde nasıl alternatifler kullanılabileceği de merak ediliyor.Test aşamasının başarılı olması halinde buton tüm videolar için kullanılamaz hale gelecek. Ancak henüz şirket detaylar hakkında net bir açıklama yapmadı. Henüz özelliğin hangi ülkelerde test edilebileceği bilinmiyor. Yeni güncellemenin açıklanmasının ardından pek çok kullanıcı ve özellikle binlerce içerik üreticisi nasıl bir yol izleyeceklerini merakla beklemeye başladılar.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.