Yerli Otomobil “TOGG” Tedarikçisi Karel Oldu

Yerli Otomobil “TOGG” Tedarikçisi Karel Oldu

ABONE OL
10 Mart 2021 14:10
Yerli Otomobil “TOGG” Tedarikçisi Karel Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerli otomobilin tamamlanması ve satışa sunulması için yapılan çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık 5 senedir, yeni gelişen otomotiv teknolojileri ile ilgili üretim yapan, yerli şirket Karel, TOGG’un üretilecek olan bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarımı ve üretim faaliyetleri için kendileriyle anlaşıldığını açıkladı.


Şirket tarafında KAP’a yapılan açıklamada, yerli otomobil TOGG ile teknolojik bakımından görüşmeler yapıldığını ve bunun sonucunda oluşturulacak çeşitli projelerin TOGG’a sunulduğu iletildi. Görüşmeler sonucunda TOGG, bagaj kapağı kontrol ünitesi tasarım ve üretim faaliyetlerinin Karel tarafından yapılmasına karar verildiğini şirketimize bildirmiştir, denildi. Bu kapsamda Karel, TOGG bünyesindeki, doğrudan tedarikçi listesinde yer alabilecek.

Karel TOGG tedarikçi listesinde yer alacak

Yerli şirket Karel tarafından KAP’a bildirilen açıklama şu şekilde:

“Şirketimiz son 5 yıl içerisinde, otomotiv alanındaki faaliyetlerini çevresel görüş sistemleri ve elektronik kontrol üniteleri alanında yoğunlaştırmıştır. Gerçekleştirilen çalışmaların neticesinde TOGG’la da görüşme sağlanıp, üzerinde çalışmakta olduğumuz farklı projelerimizi TOGG’la paylaşma fırsatını yakaladık.TOGG bünyesinde geliştirilmekte olan yerli otomobil için tasarlanması gerekli elektronik kontrol ünitesi çerçevesinde değerlendirdiğimiz bagaj kapağı kontrol ünitesinin tasarım ve üretim faaliyetleri için firmamızın tercih edildiğine dair “Letter of Nomination” tarafımıza ulaşmıştır.

Yapılan tercih, firmamızın proje kapsamında TOGG bünyeside doğrudan tedarikçi listesin içinde yer almasını sağlayacaktır.”Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.