Yerli Girişim Getir Yeni Yatırımıyla Büyüyor!

Yerli Girişim Getir Yeni Yatırımıyla Büyüyor!

ABONE OL
26 Mart 2021 17:49
Yerli Girişim Getir Yeni Yatırımıyla Büyüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye yerli girişimleri ile son zamanlarda oldukça dikkat çekmeye devam ediyor. Bu girişimlerden bazılarının büyüyor olması aynı zamanda ‘unicorn’ sistemi içerisinde de bir adım öne çıkmalarına neden oldu. Son zamanların en çok konuşulan girişimlerinden birisi olan Getir özellikle pandemi döneminde duyulan ihtiyaç ve verdiği hizmet ile birlikte gittikçe büyüyen ve ismini duyuran bir sistem halini aldı.


Getir büyüyen markası ile birlikte yine büyük bir yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım ile birlikte Türkiye’nin ikinci ‘unicorn’u olmaya hak kazandı. Aldığı son yatırımın değerinin 300 milyon lira olduğu belirlendi. Değerlendirme yapıldığı zaman yerli girişimin değerinin 2.6 milyar dolara kadar yükseldiği tespit edildi.

Getir ‘Unicorn’ Olmaya Hak Kazandı

Girişimcilik ekosisteminde pek çok yeni terim bulunuyor. Değeri artan ve bu artış içerisinde milyar doları bulan girişimlerin girişimcilik ekosistemi içerisinde ‘unicorn’ olarak isimlendirildiği biliniyor. Getir girişimi ise hizmete ilk olarak 2015 yılında başlamıştı. Geçtiğimiz yılda yapılan yatırımlarla birlikte büyümeye devam ediyor.Getir uygulamasının kurucusu tarafından yapılan ve alınan yatırımlar hakkında bazı açıklamalar yapıldı. Alınan yatırımın saha ekibi için hızlı ve etkin bir şekilde kullanılması bekleniyor. Yurt dışında da yeni ülkelerde Getir uygulamasının faaliyete geçirilmesi bekleniyor. Bu uygulamanın bayiler üzerinden yapılması ve asıl önceliğin kıdem usulüne göre gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yerli girişimin nasıl değerleneceği merak konusu oldu.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.