Yeni hafta piyasalar için çok kritik geçecek

ABONE OL
10 Nisan 2021 20:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgını beraberinde ciddi ekonomik sorunları da getirmeye başladı. Salgının ekonomik yükü Türk lirası ve varlıklar üzerinde ciddi baskıların meydana gelmesine neden oldu. Gelecek haftanın Türkiye ekonomisi ve bununla birlikte piyasalar için oldukça kritik bir süreç olduğu düşünülüyor. Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında özellikle Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan faiz kararının bu süreçte son derece etkili olması bekleniyor.


Küresel piyasalar değerlendirildiği zaman makroekonomik verilerin desteği ile birlikte enflasyon endişesi ortaya çıkmıştı. Gelecek hafta için Türkiye verilerinde Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından faiz kararının etkili olması bekleniyor. Faiz kararının açıklanmasının yanı sıra ödemeler dengesi, işsizlik oranları ve sanayi üretimi verilerinin piyasalarda etkili olması ve yakından takip edilmesi bekleniyor.

Piyasada Gerginlik Devam Ediyor

Ekonomik dengeler merak konusu haline gelmişken enflasyonda meydana gelen artışın bir süre daha devam edebileceği ifade edildi. Ancak enflasyonda meydana gelen artışın kalıcı olmayacağı bir kez daha dile getirildi. Yeni haftada Merkez Bankası tarafından yapılacak faiz kararı ile birlikte ekonomik göstergelerin gösterecekleri tepkiler merak konusu oldu. Salgının ekonomi üzerindeki etkileri de bu süreçte son derece yıkıcı olduğu için piyasaların olumsuz etkilendiği belirtildi. Gelecek hafta ABD’de enflasyon oranlarının da açıklanacağının dile getirilmesi üzerine piyasalara yönelik yansıması oldukça dikkat çekiyor.

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir