Yeme içme sektöründe ciro kaybı destekleri süresi uzatıldı

Yeme içme sektöründe ciro kaybı destekleri süresi uzatıldı

ABONE OL
30 Nisan 2021 16:02
Yeme içme sektöründe ciro kaybı destekleri süresi uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs salgınının ve pandemi sürecinin en çok etkilediği sektörlerden birisi de yiyecek içecek sektörü olarak belirlendi. Zaman zaman kapatılan ve açıldığı zamanda belirli bir kapasite ile hizmet veren sektörde pek çok işyeri kapanmak zorunda kaldı. Çalışanlar ise uzun zamandır zorunlu ücretsiz izne ayrıldı ya da işten çıkarıldılar.


Devlet pandemi döneminde çeşitli sektörlere verdiği desteklerle anılırken bu desteklerden birisi de yemek ve içecek sektörü olarak ifade edilmişti. İşletmelerin bu süreci daha az hasarla atlatmaları için geri ödemesiz olmak koşulu ile yaşanan ciro kayıpları için başvuruda bulunma imkanı tanınmıştı.

Ciro Kaybı Destekleri Başvuru Süresi Uzatıldı!

18

Ticaret Bakanı Mehmet Muş konu hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı sosyal medya paylaşımı ile birlikte desteklerden yararlanmak için tüm şartları taşıyan ancak henüz başvuruda bulunmamış olan işletmelere seslendi. İşletmelerin bu zor zamanlarda herhangi bir hak kaybına uğramaması için başvuru sürecinin uzatıldığını dile getirdi.Ciro kaybı desteği bu süreçte başvuruda henüz bulunmamış işletmeler için 31 Mayıs 2021 tarihine kadar uzatıldı. Başvurular hızlı ve pratik olması için e devlet üzerinden yapılabilecek. Pandemi ile birlikte verilen mücadelede yeniden bir kapanma sürecine girilmesi üzerine devlet tarafından hem vatandaşlara hem de işletmelere verilen desteklerin uzatıldığı ifade ediliyor. Şimdiye kadar sektör bazlı düşünüldüğü zaman henüz başvuru yapmayan çok sayıda işletmenin olduğu belirlendi. Verilen desteklerin geri ödemesiz hibe şeklinde olduğunun da altı çizildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir