Yatırımcılar Fed’in Politika Kararını Bekliyor

Yatırımcılar Fed’in Politika Kararını Bekliyor

Altın vadeli işlemleri %0,15 artış yaşayarak 1.780,40 dolar seviyesine geldi. Çoğunlukla altınla zıt yönlerde hareket eden dolarsa Pazartesi günü düştü.

ABONE OL
26 Nisan 2021 10:48
Yatırımcılar Fed’in Politika Kararını Bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Altın vadeli işlemleri %0,15 artış yaşayarak 1.780,40 dolar seviyesine geldi. Çoğunlukla altınla zıt yönlerde hareket eden dolarsa Pazartesi günü düştü.


Çarşamba günü verilen Fed kararının, mevcut durumu koruma adına olması tahmin ediliyor. Fakat yatırımcılar, yükselen işgücü piyasası ile ivmelenen aşılamaların, parasal genişlemeden vazgeçmeyi gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğine dair konuşmaları, Fed Başkanı Powell’ın verdiği cevapları izleyecek.

Asya’da Japonya Bankası politika kararını Salı günü bildirecek.

Refinitiv Lipper verilerine göre 21 Nisanla biten haftada yatırımcılar, küresel tahvil fonlarına 16,4 milyar dolar ve para piyasası fonlarına 14,9 milyar dolar ilave etti. Bir diğer yandan yatırımcılar, dünya genelinde yükselen Covid-19 vakaları nedeni ile güvenli liman altına döndü.Hindistan’da hiç görülmemiş seviyelerde yükselen vakalar ve kısıtlamalar, altın alıcılarını uzaklaştırdı.

Bir diğer yandan Zimbabwe’deki altın üretimi, 2021’in ilk çeyreğinde %30 düşüş yaşayarak 3,98 tona düştü.

Arz cephesindeyse madencilik şirketleri Newmont ve Barrick, Cuma yaptığı açıklamada Şili’deki ortaklıklarının, Norte Abierto altın-bakır projesinin gelişimini desteklemek adına yerel topluluklarla çalışacaklarını bildirdi.

Diğer kıymetli metallerden gümüş %0,2 ve platin %0,3 arttı. Paladyum %0,1 yükseliş yaşadı ancak geçen hafta gördüğü rekor seviyenin altında kaldı.

Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir