Yapı Kredi / 24 Mart 2021 Dolar Yorumu ve Analizi

Yapı Kredi / 24 Mart 2021 Dolar Yorumu ve Analizi

24 Mart 2021 Yapı Kredi Dolar yorumu ve analizleri günlük bülten içeriğinde paylaşıldı.

ABONE OL
24 Mart 2021 11:40
Yapı Kredi / 24 Mart 2021 Dolar Yorumu ve Analizi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TCMB başkanın değişimi TL üzerinde baskı yaratıyor. Yeni başkan, mevcut duruşun süreceğini açıkladı. Mevcut yaklaşımın sürmesinin, değişim haberinin yarattığı dalgalanmayı azaltabileceği kanaatindeyiz. Öncesinde kararın sürpriz etkisinin azalmasına ihtiyaç olduğunu değerlendiriyoruz.


Ekonomik Reform Paketi’nin 2023 Mart ayına kadar tamamlanması öngörülüyor. Global tarafta 3.dalga endişeleri öne çıktı. Sokağa çıkma ve seyahat kısıtlamaları planlanıyor. Ekonominin olumsuz etkilenebileceği endişesi iştahı azaltıyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi aşağı yönde, Usd yukarı yönde hareket ediyor.

Powell enflasyonda ‘büyük ve kalıcı bir artış’ beklemediklerini ifadeetti. 3. dalga endişesi, büyüme – enflasyon tartışmasını gölgeliyor. Parite bu sabah 7,92 civarında işlem görüyor. 7,88 ve 7,82 seviyeleri destek; 7,95 ve7,99 seviyeleri dirençolarak izlenebilir.

Yapı Kredi Dolar yorumu ve analizi detayları – TIKLAYIN!Kaynak: Yapı Kredi Günlük Piyasa Bülteni


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.