Yabancı Yatırımcılar Satış Pozisyonu Aldı

Yabancı Yatırımcılar Satış Pozisyonu Aldı

ABONE OL
12 Nisan 2021 09:29
Yabancı Yatırımcılar Satış Pozisyonu Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yabancı yatırımcılar yeni yılın ilk 3 ayında satış pozisyonunda ilerliyor. Yabancı hisse sahipleri 1.2 milyar dolarlık net satış yaparken, ocakta 444.1 milyon, şubatta ayında ise 253.8 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.


Yabancı yatırımcılar, 2021 yılının ilk 3 ayında satıcı pozisyonunda yer aldı. Borsa İstanbul’un yayınladığı verilere göre mart ayında 1 milyar 226 milyon dolarlık net satış gerçekleştirildi. Yabancılar 27 milyar dolarlık alımın yanı sıra 28 milyar dolar da satış gerçekleştirdi.

Paylaşılan verilere göre yabancı yatırımcıların alım hacmi 3 ayda 92 milyar dolarlık seviyeye geldi. Satış işlemlerinin hacmine bakıldığında ise 94 milyarlık devasa bir miktar göze batıyor.

yabancı yatırımcıEn Çok Satılan Hisse Garanti Bankası

En çok satış yapılan hisse ise Garanti Bankası oldu. yaşanan Merkez Bankası başkanı değişimi sonrası sert bir şekilde düşüş yaşayan hisse, mart ayı sonunda da en çok satılan hisse senedi oldu. Garanti Bankası hissesinde yabancıların payı 12 gün ( 19 ve 31 mart tarihleri ) içerisinde yüzde 60 seviyesinden yüzde 46 seviyesine kadar geriledi. Garanti Bankası’nın yanı sıra Akbank hisseleri de yüzde 53 seviyesine geriledi.

Son zamanların en değerli şirketi Ford Otosan da mart ayında satışa geçti. En fazla satış yapılan hisse senetleri listesinde Garanti ve Akbank’ın ardından Ford Otosan 3. sırada yer aldı. Ford Otosan hisselerini TÜPRAŞ, Sabancı Holding ve İş Bankası takip etti.

ekoayrıntı.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir