Yabancı Yatırım Şirketlerinden TÜPRAŞ Hisselerine Alım Tavsiyesi

Yabancı Yatırım Şirketlerinden TÜPRAŞ Hisselerine Alım Tavsiyesi

Dünyaca ünlü yatırım şirketlerinde, dolar bazında ucuzlayan TÜPRAŞ hisselerine alım tavsiyesi geldi. Rönesans Sermayesi (RenCap) ve HSBC, doların Türk Lirası karşısında değer kazanmasıyla beraber, Tüpraş’ta dolar bazında yapılan fiyatlandırmaların da etkisiyle tavsiyelerini “AL” seviyesine yükseltti.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:20
Yabancı Yatırım Şirketlerinden TÜPRAŞ Hisselerine Alım Tavsiyesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RenCap tarafından açıklanan analiz verilerinde, daha önce “Hold” şeklinde bulunan yatırım tavsiyelerini, şirket hisse senetlerinde dolar bazlı yaşanan yüzde 21’lik düşüşün etkisiyle “Satın AL” konumuna getirildiği belirtildi. Kurum tarafından yapılan analizde, Türpraş’ın dolar bazlı bir operasyon geçirdiğine dikkat çekildi. Yaşanılan bu durumun şirketi, Türk Lirası’nın kaybına karşı koruduğu da belirtildi.


RenCap Tüpraş hisse önerisi

Kurumun açıklanan analizlerinde USD/TRY paritesi, 2021 yıl sonu için beklentisi 8,00 düzeyinden 9,00 düzeyine, 2022 yılı sonu beklentisi ise 9,00’dan 9,99’da çıkarıldığı belirtildi. Yapılan revizyonların ardından Tüpraş’ın hedef fiyatı 115 TL’den 120 TL’ye yükselmiş oldu.

HSBC Tüpraş hisse önerisi

HSBC, Türk Lirasının ulusala para piyasalarında değer kaybetmesinin ardından Tüpraş için aynı revizyonu ortaya koydu. Petrol fiyatlarında ortaya çıkan yükseliş eğilimi ve ucuz değerleme sebepleri ve TL’nin değer kaybı ile kurum, şirket ilgili tavsiyesini “AL” bandına yükseltti. Kurum tarafından Tüpraş hisselerinin hedef fiyatlarında da düzenleme yapıldı. Açıklanan verilere göre daha önce 11 TL bandında olan fiyatlandırma 120 TL bandına çıkarıldı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.