XRP Fiyat Analizi: 18 Mayıs

XRP Fiyat Analizi: 18 Mayıs

Fiyatı gün içerisinde %29 kadar artan XRP 1,32 dolar seviyesinden 1,70 dolara kadar ulaşmayı başardı. Ancak burada tutunamadı ve bir miktar geri çekilmek durumunda kaldı. Ani satış baskısı genel piyasalar kadar etkilemese de XRP fiyatlarının 1,60 bandına düşmesine neden olabildi.

ABONE OL
18 Mayıs 2021 23:12
XRP Fiyat Analizi: 18 Mayıs
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fiyatı gün içerisinde %29 kadar artan XRP 1,32 dolar seviyesinden 1,70 dolara kadar ulaşmayı başardı. Ancak burada tutunamadı ve bir miktar geri çekilmek durumunda kaldı. Ani satış baskısı genel piyasalar kadar etkilemese de XRP fiyatlarının 1,60 bandına düşmesine neden olabildi. XRP Fiyat Analizi: 18 Mayıs sizin için hazırlandı, işte detaylar.


XRP Fiyat Analizi 18 Mayıs

Son yükseliş iyi bir fırsat olabilirdir ancak Bitcoin’in oynak hareketleri rakamın 1,70 tepesinde dizginlenmesine neden oldu. Geri çekilme 1,60 bandına kadar yaşanmış olsa da daha aşağısı kısa süre içinde gelebilir.

1 21

Yukarıdaki grafikte gördüğünüz gibi XRP bir süre 1,59 desteğinin üzerinde direndi, bir sonraki destek seviyesi olan 1,55’e kadar çekilmesi mümkün olan XRP şu an yoğun şekilde hissedilen satış baskısından payını fazlasıyla alıyor.Bitcoin ile fiyat hareketleri belli ölçüde uyumlu seyreden XRP büyük düşüşten ciddi anlamda etkilendi. Piyasadaki oynaklık artmaya devam etti ancak bugün yukarı yönlü hareket için bir fırsat bulmayı başardı hali hazırda yükselen çizgisini büyük ölçüde koruyan varlık yeniden ani bir hareket yaparak yukarı yönlü seyrine devam edebilir. Bunun için satış baskısının bir nebze azalması ve Bitcoin’in birkaç 4 saatlik yeşil mum yakması gerekiyor.

XRP Analiz

Artan talep RSI seviyesinde net bir şekilde okunabiliyor, bugün çok daha yukarıda belki 2 doları hedefine ulaşma imkanı bulan XRP bu kadar fazla alıcıya rağmen bunu yapamadı. RSI 74 seviyesine kadar gün içerisinde çıktı, yükseliş devam edemediği için herkes tarafından düşüş bekleniyordu. Bu oldu fiyatla birlikte RSI yavaş da olsa 64 seviyelerine kadar çekildi. Momentum halen yüksek bu da fiyatın çok büyük bir geri çekilme yaşamayabileceğine işaret kabul ediliyor. Hali hazırda 1,52-55 seviyelerinden giriş yapılarak 1,58-63 bandında kar alınıp işlem kapatılabilir. Stop olarak 1,49 alınırsa ciddi zarar görülmeyecektir ancak fiyatın 1,29 seviyesine düşme riski tüm bu olumlu verilere rağmen halen bulunmakta. Tüm bu ön görüler yatırım tavsiyesi taşımamaktadır, piyasaların genel durumunu merak eden kullanıcılar için bilgi amaçlı paylaşılmaktadır.

Şu an 23:07 itibariyle destek olan 1,55 korunuyor ve XRP 1,58 seviyesinde işlem görüyor. Yüksek hacimli hareketler yaşanan XRP’de şu an ciddi bir ayı boğa kapışması izliyoruz.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.