Wikimedia ücretli hizmet vermeye hazırlanıyor

Wikimedia ücretli hizmet vermeye hazırlanıyor

ABONE OL
17 Mart 2021 10:31
Wikimedia ücretli hizmet vermeye hazırlanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Wikimedia yeni dönemde ücretli hizmet vermek için harekete geçti. Bu süreçte Wikipedia üzerinden verilerden yararlanan şirketler için ücretli yeni bir hizmet oluşturacağını belirtti. Yeni dönemde ücretli hizmetlerin verilmesinin ardından isminin 2021 yılı içerisinde değişmesi bekleniyor. Bu değişim sonrasında isminin Wikimedia Enterprise olarak değişmesi bekleniyor.


Wikimedia Yeni Dönemde Farklı Hizmetler Sunacak

Wikimedia Vakfı tarafından konu hakkında yeni düzenlemeler yapıldı. Şimdilerde verecekleri hizmet sonrasında Google ve Facebook gibi dev firmaların içeriklerinin oluşturulması için yeni hizmetler vermesi bekleniyor.

Yeni hizmet politikası ile birlikte kurumsal müşterilerin ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. Bu sayede kurumsal şirketlerin içerik planlamalarında veri ihtiyaçları hızlı bir şekilde karşılanabilecek. Bu sistemin sıralanması için farklı seçenekler sunulacak ve hizmet ağı genişletilecek.Şirketler bazı verilerin temizlenmesi için çalışanlarına bazı ödemeler yapıyor ancak Wikipedia verilerin tamamen temizlenmesi için asıl kaynak üzerinden birtakım çalışmalar yapıyor. Bu süreçte internet dünyasında da Wikipedia’nın kullanılıyor olması, yanlış bilgilerin önüne geçilmesi açısından son derece önemli olabilir. Büyük teknoloji firmalarının bu süreçte ödeme yapma konusunda herhangi bir zorlama içerisine girilmeyeceği özelikle belirtildi. Wikimedia tarafından kurulan Vakıfın kuruluş tarihi 2003 olara açıklandı. Şimdiye kadar 60 milyar dolarlık ciddi bir bağış topladığı belirtildi. Yeni hizmetleri hakkındaki detaylara yakın zamanda ulaşmak mümkün olacak.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.