Vodafone Yeni Nesil İnovasyon Merkezi için Türkiye’de Harekete Geçecek

Vodafone Yeni Nesil İnovasyon Merkezi için Türkiye’de Harekete Geçecek

ABONE OL
10 Haziran 2021 11:42
Vodafone Yeni Nesil İnovasyon Merkezi için Türkiye’de Harekete Geçecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vodafone yeni bir inovasyon merkezi için harekete geçti. Vodafone şirketler grubu tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında Türkiye’nin şirket için mükemmeliyet merkezi olarak konumlanması planlanıyor. Bu süreçte yapılan çaışmalarla birlikte başarıya imza attığı öğrenildi.


Vodafone konu hakkında bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz günlerde Tech2025 stratejisi ile birlikte şebeke tasarlama görevini başarılı bir şekilde gerçekleştirmişti. Vodafone aldığı kararla birlikte yeni inovasyon merkezi kuracağını belirtmişti. Bunun üzerine Türkiye’de inovasyon merkezi kurulumu için kararını verdiği öğrenildi.

İnovasyon Merkezi için İstanbul Seçildi

Vodafone yeni nesil inovasyon merkezinin İstanbul’da hayata geçirilmesi ve kurulumunun tamamlanması bekleniyor. Bu süreçte planlama detayları da ortaya çıktı. 26 Türk mühendis ilk etapta inovasyon merkezinde görev yapmaya başlayacak.

İnovasyon merkezinin yapacağı çalışmalar sonrasında milli üretimin desteklenmesi ile birlikte telekomünikasyon sektörünün de gelişmesi için önemli bir adım atılacağı belirtildi. İnovasyon merkezi sayesinde dijital teknolojilerinin çalışması için Vodafone tarafından sürece katkı sağlanacağı belirtildi.Yeni merkezde 5G teknolojisinin daha geniş alana yayılması ve daha aktif biçimde kullanılması için gerekli donelerin verilmesi planlanıyor. Yeni teknolojilere geçiş, şirketlerin dijital sorunlarına çözüm bulacak olan yenilikçi ürünlerin yanı sıra kişisel hale getirilmiş olan şebekelerin de planlamasının yapılacağı öğrenildi.

Vodafone tarafından yapılacak olan yeni nesil inovasyon merkezinin Türkiye’de mükemmeliyetçi bir merkez kurulmasına yönelik bir çalışma olduğu ifade edildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.