Vakıf Yatırım 1 Nisan Hisse Önerileri: ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS
  • Eko Ayrıntı
  • Borsa
  • Vakıf Yatırım 1 Nisan Hisse Önerileri: ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS

Vakıf Yatırım 1 Nisan Hisse Önerileri: ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS

ABONE OL
1 Nisan 2021 10:15
Vakıf Yatırım 1 Nisan Hisse Önerileri: ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1 Nisan 2021 Perşembe günü, Vakıf Yatırım günlük endeks yorumları ve hisse önerileri paylaşıldı. Güne sakin bir seyir ile başlayan borsada al ve sat önerileri, yatırımcıların merakla beklediği hisse önerileri şu şekilde:


ALKIM, EREGL, KRDMD, KOZAL, PETKM, YATAS

Vakıf Yatırım 1 nisan hisse önerileri

Vakıf Yatırım 1 nisan hisse önerileri

Vakıf Yatırım 1 Nisan hisse önerileri ve teknik analizi şu şekilde:“Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi günün geri kalanında dalgalı seyretti ve günü %0.29 kayıpla 1,392 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 20.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 38 hisse değer kazandı, 54 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 8.27 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda da yatay pozitif bir seyir izleniyor.

1 Nisan borsa teknik analizi

ABD’de Başkan Biden’ın açıkladığı 2.25 trilyon dolar tutarındaki altyapı harcama paketi piyasa üzerinde olumlu etki yarattı. Ulaşımdan, imalata kadar bir çok alanda altyapı harcaması yapılacak olması özellikle sanayi ve inşaat sektör performanslarını olumlu etkiledi. Öte yandan önümüzdeki dönemde bu paketin vergi artışlarıyla finanse edilecek olması bazı sektörlerde baskı sebebi olarak görülebilir. Sabah saatlerinde Çin’de açıklanan Caixin imalat PMI verisi halen genişleme bölgesinde yer almasına karşın Nisan 2020’den bu yana ilk kez ivme kaybetti. Bugün hem içeride hem de dışarıda imalat PMI verileri takip edilecek. Ayrıca İstanbul perakende fiyat endeksi de enflasyon öncesinde gösterge olacaktır. Yarın çoğu piyasa kapalı olacağından bugün daha hareketli bir gün görebiliriz.

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400-1,425 direnç, 1,360-1,340 ise destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,360 kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir. Özellikle demir-çelik sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

BIST-100 endeksinin güne yatay seyirle başlamasını bekliyoruz. Kısa vadede 1,400-1,425 direnç, 1,360-1,340 ise destek seviyeleri olarak takip edilebilir. 1,360 kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir.

Özellikle demir-çelik sektörünün ön planda kalmasını bekliyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

Kontratta alımların devam etmesi halinde 1.450 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.450 üzerinde 1.480 ve 1.500 önemli direnç seviyeleri olarak izlenebilir.

Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.420-1.400 ve 1.380 seviyeleri destek olarak takip edilmelidir.”

Kaynak: Vakıf Yatırım Teknik Strateji Bülteni


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.