Uzman İsimden Kripto Para Değerlendirmesi

Uzman İsimden Kripto Para Değerlendirmesi

ABONE OL
28 Mart 2021 21:08
Uzman İsimden Kripto Para Değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

83 yaşında olan Amerikalı yatırımcı ve yatırım gurusu olarak da bilinen, aynı zamanda Mobius Capital’ın kurucusu Mark Mobius kripto para piyasası konusunda yorumlamalarda bulundu. ”Bitcoin’in hisse senedi piyasaları için öncü indikatör rolünü oynayabilir” yorumlamasında bulunan Mark Mobius ayrıca, ”insanların kripto paralara olan inancı, hisse senedi piyasalarında para kaybeden şirketlere olan inancıyla benzerlikler taşımaktadır.” ifadesini kullandı.


Mark Mobius 11. Boğaziçi Zirvesi’nde Konuşma Yaptı

Mark Mobius Uluslararası İşbirliği Platformu’nun (UİP) düzenlediği 11. Boğaziçi Zirvesi’nde konuşmasını yaptı. Kripto para konusunda önemli söylemleri ve piyasa hakkında durum değerlendirmesi yaptı. Kripto paraların şuanda küresel bazda ön plana çıkması teknolojinin etkisiyle olmuştur ifadelerini kullandı. Ayno zamanda ”teknoloji birçok şeyi daha iyi hale getirdi. Dolayısıyla teknolojinin büyümesi ve gelişmesi nedeniye deflasyonist bir dönem yaşıyoruz. Kalitelerin değişmesinin yanı sıra ücretler de değişmektedir” dedi.

Kripto paralar için geleneksel enflasyon ölçüm indikatörlerinin artık doğruları göstermediğini savundu. Dolayısıyla ”bu kripto para piyasası bunlarla ölçülürse doğru sonuçları göstermez, bunun yerine teknolojiye uygun daha iyi bir ölçüm sistemi kurulmalıdır” ifadesini kullandı. Ülkemizde bulunan geleneksel ölçüm indikatörü olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) artık bu piyasa için doğru sonuçları vermemektedir, dedi.Geleneksel Ölçüm İndikatörleri Doğru Sonucu Göstermiyor

Tüm bunların yanı sıra daha somut örnek vermek gerekirse geleneksel ölçüm indikatörleri için ”elma ile armut’u karşılaştırıyorsunuz. Eski sistem artık çok değişti. Dolayısıyla yaptığınız hamle doğru sonuca ulaşmaz”, ifadelerini de ekleyen Amerikalı yatırımcı, bu şekilde birçok tavsiyede bulunmuştur.

Hisse Senetleri Önümüzdeki Yıl İçinde Olumlu Sİnyal Veriyor

Son olarak sözlerini hisse senetleriyle bitirdi. ”2020 yılında güçlü bir ivme yakalayan ve yükselişe devam eden hisse senetleri, bu yıl da olumlu olacağına dair sinyaller vermektedir. Ekonomik açıdan ise dünyada küresel anlamda GSYH’de büyümenin gerçekleşmesi ön görülüyor’,’ dedi.Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.