Ünlü Yatırımcı: ABD Bitcoini Yasaklamak İstiyor

Ünlü Yatırımcı: ABD Bitcoini Yasaklamak İstiyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:06
Ünlü Yatırımcı: ABD Bitcoini Yasaklamak İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD piyasalarının açılması ile şok bir iddia kulislerde dolaşmaya başladı. Bridgewater Associates yatırım fonundan başkanlık görevini sürdüre Ray Dalio, kripto para birimlerinin biraz daha başarılı olması durumunda ABD hükümeti tarafından yasaklanabileceğini dile getirdi.


Amerika Birleşik Devletleri’nin, uluslararası piyasalarda doların payını düşürecek tüm para birimlerine karşı kısıtlamaya yönelik çalışmalar yaptığını savunan Dalio, “Doların hakimiyetini sonsuza dek sürdürmek istiyorlar” ifadesini kullandı.

BTC 1930’larda “yasadışı” ilan edilen altınlara benzeyebilir

Gerekli koşulların oluşması halinde Bitcoin ve diğer kripto paraların, 1930 Amerika hükümeti tarafından, vatandaşların depolamasında yasaklama kararı ortaya çıkarılan altın gibi olacağını iddia eden Dalio, “1934 yılında hükümet, tasarruf bankası adı altında parayla rekabet halinde olan altını kontrol altına almaya çalıştı. Bunun sonucunda ‘Altın Rezervi Yasasını” çıkardı. Benzer bir durum Bitcoin ve diğer kripto paralar için de yaşanabilir” dedi.

Ünlü milyarder, açıklamalarına şu şekilde devam etti:“Bitcoin, içinde bulunduğumuz son 10 yıl içinde inanılmaz bir büyüme gösterdi ve insanların bir anda ilgi odağı oldu. Bitcoin’in ulaştığı gücü uzun zamandır görmezden gelmeye çalışan ajanslar bile kripto parasında ortaya çıkan büyüme oranlarıyla beraber tedirgin bir hal almaya başladı.

Aynı zamanda, dünya çapında milyon dolarlık takipçi sayısına sahip kişilerin, kripto para birimlerini yapay olarak göstermeye çalışarak, yatırımcıları kripto para piyasasından uzak tutmaya çalışması da bize bir şeyleri işaret ediyor olmalı.”

Dalio, Bitcoin ve diğer kripto paraları yasaklayan ilk ülke olarak adını yazdıran Hindistan hakkında da konuştu. ABD veya diğer güçlü ülkelerin bu şekilde bir karar alması karşısında, insanların asla karşı koyamayacaklarını ve alınan karara uymak zorunda olduklarını dile getirdi.

Kaynak: American Telgraf


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.