Ünlü Yatırım Holding Halka Arz İçin SPK’ya Başvurdu

Ünlü Yatırım Holding Halka Arz İçin SPK’ya Başvurdu

Ünlü Yatırım Holding (Ünlü & Co), hisselerindeki belli bir payın halka arzı için Sermaye Piyasa Kurulu’na başvuru yaptı. Ünlü & Co, bu başvuruda, hisselerinin %25’ini halka arz etmek istediğini iletti.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:21
Ünlü Yatırım Holding Halka Arz İçin SPK’ya Başvurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun bir süredir yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanı üzerinde faaliyetlerini sürdüren Ünlü Yatırım Holding A.Ş. (Ünlü & Co), mevcut hisselerinin yüzde 25’ini halka arz etmeye karar verdi. Yönetim kurulu tarafından alınan karar için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) üzerine başvuru gerçekleşti.


Şirketten açıklama geldi

Ünlü & Co şirket yetkilileri halka arz ile ilgili yaptıkları açıklamada, “Ünlü & CO yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda, halka arz süreci içerisinde yetki, Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerlere verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Merkezi İstanbul’da olan şirketin Türkiye’de ve dünyada çok sayıda çalışanı bulunuyor. Halka arz için yapılan açıklamada bu konuya da değinen yetkililer, İstanbul merkezli şirketin 500’e yakın çalışanı olduğunu belirtti.

Yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi alanında faaliyet gösteren ünlü & Co grubunun Türkiye içerisinde, İstanbul başta olmak üzere Ankara ve İzmir’de de şubelerinin olduğu belirtildi. Yurt dışı lokasyonu olarak ise New York ve Londra temsilcilerinin bulunduğu, açıklamaya eklendi.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.