Ünlü Uzmandan Kripto Para Piyasası Değerlendirmesi

Ünlü Uzmandan Kripto Para Piyasası Değerlendirmesi

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) en çok kullanılan ve takip edilen kripto para birimleri. Dünyada ve ülkemizde de çok sayıda takipçisi bulunan bu para birimlerinde yaşanan dalgalanmalar nedeniyle, uzmanlar açıklamalar yapmaya devam ediyor. İşte yabancı uzmanın kripto para piyasası hakkında söyledikleri.

ABONE OL
31 Mart 2021 21:21
Ünlü Uzmandan Kripto Para Piyasası Değerlendirmesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bittrt Araştırma Müdürü Helin, dalgalanan kripto para piyasası hakkında bir değerlendirmede bulundu. Helin XRP davası hakkında şu şekilde konuştu:


“Ripple Yönetimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu2nun (Securities and Exchange Commission – SEX) kişisel finansal kayıtlara ulaşma isteğinin reddedilmesini talep ettiler. Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, Ripple’ın iki baş yöneticisi, SEC’in aşırıya kaçtıklarını ve bunun aslında bir dolandırıcılık davası olmadığını savundu. Mahkemeye iletilmiş olan mektupta, ‘Savunma makamının mahremiyet çıkarları özellikle bu konu hakkında oldukça önem arz etmektedir. Çünkü açılmış olan bu talep, kişisel finansal yaşama kapsamlı şekilde müdahalede bulunmaktır’ denildi.”

Ethereum madencilerinden güç gösterisi

Kripto para piyasasında Bitcoin’den sonra en çok hacme sahip bir diğer para birimi Ethereum. Helin, Ethereum piyasa değeri ve madencileri hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bazı Ethereum madencileri, bir ‘güç gösterisi’ olarak, hashratelerini Ethermine madencilik havuzuna taşıma yönünde plan yapıyor. Pek çok madenci, Ethereum’un temmuz ayında başlaması beklenen EIP-1559 ücret yakma güncellemesine karşı çıkıyor. Ethereum geliştiricileri ayrıca, proof-of-stake (hisse kanıtı – bir kripto para blok zinciri ağının dağıtık fikir birliğine ulaşmayı hedeflediği bir algoritma türü) geçişine hazırlık yapıyor.Bu hususta sayaç verileri manipüle edilmeye başlıyor; reklam gelirlerinin artırılması amaçlanıyor ve bu nedenden dolayı görüntülenme sayısı suni bir şekilde arışa geçiyor. Geliştirilen bir blokzincir protokolü ise görüntülenme sayısının gerçekliğini kanıtlayarak daha güvenli ve şeffaf değerlerin oluşmasını sağlamayı amaç ediniyor. Proje, sahte görüntülenmeye karşı mücadelesini verirken, şirketlerin asla ulaşamayacakları kitle sayısına ödeme yapmasını da engellemiş oluyor.”

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.