Ülker 2020 Cirosunu 9,4 Milyar TL Olarak Açıkladı

Ülker 2020 Cirosunu 9,4 Milyar TL Olarak Açıkladı

ABONE OL
12 Mart 2021 20:38
Ülker 2020 Cirosunu 9,4 Milyar TL Olarak Açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülker Bisküvi, KAP’a gönderdiği açıklamada, 2020 senesinde cirosunun 9,4 milyar TL olduğunu belirtti. Ayrıca ihracat ve yurt dışında devam ettirilen operasyonların payının yüzde 50,1’e yükseldiği iletildi.


2020 yılındaki yükselişin detaylarını anlatan, Ülker Bisküvi CEO’su Mete Buyurgan şu açıklamalarda bulundu:

“Pandemi döneminin olağandışı şartlarında, stratejik bir sektör olarak üretimi aralıksız sürdürmeye özen gösterdik. Bu süreçte, öncelikli insan sağlığını koruyarak, ekonominin çarklarının dönmesine destek olduk. Çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlığı için fabrikalarımız da dahil tüm çalışma alanlarımızın hijyen tedbirlerine uygun hale getirilmesini sağladık. Türkiye’de bulunan tüm fabrikalarımıza, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen, TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldık.

Ülker CEO'su Mete Buyurgan

Ülker CEO’su Mete BuyurganFaaliyet gösterdiğimiz, başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerde büyümemizi sürdürüyoruz. Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya pazarlarında konumumuzu daha güçlü bir hale getirdik. Türkiye operasyonlarında yüzde 18,6, ihracat ve yurt dışı operasyonlarımız 2020 yılında yüzde 23,4 büyüme gösterdi. Orta Asya’ya açılan kapımız Kazakistan’da da satışarımız rekor diyebileceğimiz düzeyde artış gösterdi.”

“Ülker’in hedefleri her zaman uzun vadeli olmuştur”

Şirketin, özellikle sürdürülebilirlik çalışmalarının devam edeceğini dile getiren Buyurgan, “Uluslararası platformlarda takdir gören bir yapımız var. 2015 senesinden bugüne kadar Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde, 2016 yılından bu yana da küresel sürdürülebilirlik endeksi FTSE4Goog gelişmekte olan piyasalar endeksinde yerimizi alıyoruz.

Uluslararası derecelendirme kuruluşu S&P Global tarafından hazırlanan, sektörlerinde çevre, sosyal ve yönetişim performansları en iyi şirketlerin listelendiği Kurumsal Sürdürülebilirlik Değerlendirmesi /The Sustainability Yearbook 2021’de yer almanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Dünya genelinde, 61 sektörde 7 bin şirketin değerlendirildiği listede ilk 631 şirket arasında yer aldık. Gıda ürünleri/food products kategorisindeki global 20 şirket arasındaki ilk ve tek Türk şirketi olduk” ifadelerini kullandı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.