UEFA 6 Milyar Euroluk Finansman Paketi İçin Centricus ile Görüşüyor

UEFA 6 Milyar Euroluk Finansman Paketi İçin Centricus ile Görüşüyor

UEFA 6 milyar Euro'luk finansman adına Global'in ortağı Centricus ile temasta UEFA prestijini devam ettirmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor.

ABONE OL
26 Nisan 2021 10:23
UEFA 6 Milyar Euroluk Finansman Paketi İçin Centricus ile Görüşüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UEFA 6 milyar Euro’luk finansman adına Global’in ortağı Centricus ile temasta UEFA prestijini devam ettirmek için Türk yatırımcı ile görüşüyor.


UEFA, Türk yatırımcı Arıburnu’nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding’in stratejik olarak yatırımcısı olan Centricus ile 6 milyar Euro’luk finansman paketi için anlaşıyor. Global Yatırım Holding’in yüzde 31,2 hissesine sahip Centricus’un Kurucu Ortağı olan Dalınç Arıburnu, Holding Yönetim Kurulu’nda bir yere sahip.

Avrupa’nın en büyük kulüplerinin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne bağımsız olarak Süper Lig oluşturması UEFA’yı finansal adımlar atmaya götürdü. Türk yatırımcı Arıburnu’nun kurucu ortağı olduğu ve Global Yatırım Holding’in yatırımcısı olan Centricus Asset Management ile 6 milyar Euro değerinde bir finansman paketi için görüşmeler yapan UEFA, bu yolla ABD’li yatırım bankası JPMorgan (NYSE:JPM)’ın desteklediği 12 kulüplü Süper Lig’e karşı hedefliyor.

Centricus, Global Yatırım Holding’te yüzde 31,2’lik hisse sahipliği ile stratejik yatırımcı olurken, kurucu ortağı Dalınç Arıburnu yönetim kurulunda yer alıyor. Centricus’un aralarında Japon Softbank’ın ve Katar Kraliyet Ailesinin de olduğu küresel yatırımcıları bulunuyor. Arıburnu, Ekim 2016’da Softbank içiö finans tarihinde tek seferde toplanan en büyük kaynak 100 milyar dolar ile Vision Fund’un kurulmasını gerçekleştirdi.Web sitemizde yayınlanmış hiç bir içerik yatırım tavsiyesi belirtmemektedir. Bu sebeple, yaptığınız yatırımlardan kar istenmediği gibi yatırım sonucu oluşan kayıplarda da sorumluluk hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. – ekoayrıntı.com

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir