Uçuşlarda salgını kontrol altına alacak pilot uygulama başlıyor

Uçuşlarda salgını kontrol altına alacak pilot uygulama başlıyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:14
Uçuşlarda salgını kontrol altına alacak pilot uygulama başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Koronavirüs pek çok sektörde olduğu gibi hava yolu şirketlerini de derinden etkiledi. Uzun bir süre uçuşlar iptal edilmişti. Bunun ardından kademeli ve kontrollü bir şekilde açılan uçuşlarda hala zaman zaman çeşitli sorunlar yaşanabiliyor. Salgının aktif olarak tüm dünyada devam ediyor olmasının ardından uçuş sektörü için yeni yöntemler belirlendi. Bunlar arasında yeni çözüm Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği tarafından yapılan onay sonrasında hayata geçirilmiş oldu.


Uçuş sektöründe güvenliği sağlamak için gerçekleştirilecek olan yeni uygulama öncelikli olarak pilot uygulama olarak hazırlandı. Pilot uygulamanın bu süreçte İspanya’da başlamasına karar verildi. Uygulama 7 Mayıs tarihinde başlayacak.

Uçuş Sektöründe Pilot Uygulama İspanya’da Başlayacak!

28

Koronavirüs salgınının en çok etkisini gösterdiği ülkelerden birisi İspanya olmuştu. Turizm sektörünün açılmasına az bir zaman kala hem hava yolu şirketlerinin işlerini kolaylaştırmak hem de bu süreçte turizm sektörünü olumlu anlamda desteklemek için pilot uygulama başlatılacak. Yolcuların bu süreçte koronavirüs aşısı olup olmadıklarını ve test sonuçlarını içeren bir uygulama başlatılacak.İspanya Vueling hava yolu şirketi tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. ‘IATA Travel Pass’ ismi ile birlikte koronavirüs aşıları ve sertifikaları sorunsuz bir şekilde uygulama içerisine tanımlanabilecek. Uygulama yarından itibaren kullanılmaya başlanacak. Dünyada ilk kez uçuş sektöründe yeni bir karar daha verildi. Bu süreçte uygulamanın ucuz tarifeli uçuşlar için de kullanılmasına karar verildi.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.