Ücretsiz izin desteğinin kapsamı genişliyor

Ücretsiz izin desteğinin kapsamı genişliyor

ABONE OL
15 Nisan 2021 21:24
Ücretsiz izin desteğinin kapsamı genişliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mecliste bir süredir görüşmelerin devam ettiği Torba Yasa Kanunu için birtakım düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. Bu düzenlemeler sonrasında ücretsiz izin desteğinin verileceği iş alanlarının genişleyeceği belirlendi. Son olarak genişletilen genelge ile birlikte düğün salonları, yeme içme sektörü, internet kafeler, spor salonları gibi alanlarda çalışan personelin yeni dönemde kapatılan işletmelerin çalışanları için yeni bir düzenlemenin getirilmesine karar verildi.


Yapılan yeni düzenleme sonrasında Nisan ve Mayıs ayları için kapatılan işletmelerde çalışanların zorunlu olarak ücretsiz izne ayrıldıkları belirlendi. Ücretsiz izne ayrıldıkları bu dönem içerisinde çalışanlar için günlük 50 liralık bir ödeme yapılmasına karar verildi. Nakdi destek ücreti alan kişiler içinde verilen destek ödemelerinin 50 liraya kadar çıkarıldığı belirlendi.

Destek Verilen Alanlar Artırıldı

Teklifin ilk halinde destek alan faaliyet alanları oldukça kısıtlıydı. Bunun ardından yasakların yeniden gündeme gelmesi ile birlikte sektörde çalışan kişilerin olumsuz anlamda etkilenmemeleri için verilen desteklerin ve destek alanlarının artırılmasına karar verildi. Yeni düzenlemenin 2021 yılı Nisan ve Mayıs ayları için geçerli olmasına karar verildi. Belirlenen sektörde çalışanların ücretsiz izne ayrılmaları sebebiyle daha büyük mağduriyet yaşamalarını engellemek için günlük 50 liralık ödeme yapılmasına karar verildi. Bu ücret desteğinin ilerleyen aylarda uzatılıp uzatılmayacağı da merak konusu oldu.


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir