Twitter (TWTR) Hisseleri, Düşüşün Ardından Tekrar Yükseliyor

Twitter (TWTR) Hisseleri, Düşüşün Ardından Tekrar Yükseliyor

ABONE OL
31 Mart 2021 21:19
Twitter (TWTR) Hisseleri, Düşüşün Ardından Tekrar Yükseliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Perşembe günü gerçekleştirilen Kongre’de oturum sırasında, sektörün önde gelen şirketleri Twitter, Facebook (FB) ve Google (GOOGL) CEO’larının eleştirilmesi sonrası hisselerde düşüş yaşanmıştı. Peki sosyal medya uygulamalarında yaşanan düşüşün ardından bu hafta yatırımcıları neler bekliyor. Twitter (TWTR) hisseleri alınır mı? Yorumları ve analizleri haberimizde.


Geçtiğimiz hafta Perşembe günü düzenlenen Kongre’de, sosyal medya şirketleri Twitter, Facebook ve Google CEO’larına karşı yapılan eleştiriler özellikle Twitter (TWTR) hisselerinde düşüşe neden olmuştu. Fakat bu düşüşün geçici olduğunu söylemek mümkün.

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunan Twitter CEO’su Jack Dorsey, oturum sırasında kongre üyeleriyle dalga geçmesi ile eleştirilerin hedefi olmuştu. Bu olayın ardından Twitter hisselerinde düşüş gerçekleşmiş fakat kısa bir süre sonra hisse fiyatları tekrar yükselişe geçmişti.

Twitter Trump olayı

Twitter Trump olayıTwitter’ın ilk kez başına gelmiyor

Yaşanan bu olay Twitter’ın ilk kez başına gelmiyor. Daha önce özellikle, ABD Başkanlık seçimlerinde sosyal medya platformu çok tepki çeken kararlara imza atmıştı. Amerika Birleşik Devletleri eski başkanı Donald Trump’ın hesabını kapatması kararı ile bir döne gündemden düşmeyen Twitter, Perşembe günkü Kongre sırasında da yine en çok konuşulan şirketti.

Yaşanan her olayın ardından kısa süreli bir hisse değeri düşüşü yaşayan Twitter, kısa süre sonra toparlanmayı başarabiliyor. Bu durumun arkasında ise San Francisco şirketleri bulunuyor. Twitter hakkında yapılan iyimser ve yatırımcıyı yönlendiren açıklamalar, TWTR hisselerinin kısa süre içinde artışa geçmesini sağlıyor.

Twitter (TWTR) hisseleri neden bu kadar destek görüyor?

Twitter, platform üzerinde son yaptığı değişiklikler ile kullanıcıların hedeflenmesini daha verimli şekilde gerçekleştirerek, reklam şirketleri açısında oldukça iyi bir potansiyel sunuyor. Aynı zamanda Twitter aracılığı ile gelir kaynağı oluşturmak isteyen firmalar için geliştirilen yeni mimari oldukça iyi dönüşler alıyor.

Bu durum, Twitter (TWTR) hisselerinin neden desteklendiğini ortaya çıkarıyor. Twitter’ın bu kapsamda hazırladığı yeni platform mimarisi henüz hisse senetleri fiyatları üzerinde etkisi görülmemiş gibi duruyor.

Twitter hisse yorumları grafikleri

Twitter hisse yorumları grafikleri

Twitter (TWTR) hissesi yorumları ve önerileri

Twitter tarafında yapılan güncellemelere bakıldığında, hisse fiyatlarında bir yükseliş görülmesi muhtemel fakat bu tek taraflı bir artış için yeterli olmayabilir. Değerlendirmek için teknik bir fırsat olarak hatırlatmamızı yapmak isteriz.

Twitter (TWTR) hisse grafikleri 24 Şubat tarihinde kayıtlara geçen 80,65 dolarlık zirve sonrasında %27’lik düzeltmenin sona erdiği sinyalini veriyor. Bu durumda ise bir alım düşüşü sunuluyor değerlendirmek isteyen yatırımcılara.

30 Mart Twitter grafik

30 Mart Twitter grafik

Kaynak: investing.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.