Türkiye’de Kripto Paralara Yasak mı Geldi? | İşte Detaylar…

Türkiye’de Kripto Paralara Yasak mı Geldi? | İşte Detaylar…

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Türkiye’de Kripto Paralara Yasak mı Geldi? | İşte Detaylar…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün gece saatlerinde Resmi Gazete üzerinden yayınlanan bir duyuruya göre Türkiye’de kripto para konusuna bir takım kısıtlamalar getirilmiş durumda. Resmi Gazete üzerinde resmi bir dille bundan sonra uygulanacak kurallar anlatılsa da yatırımcıların aklında büyük soru işaretleri başlamış durumda. Birçok kişi ülkemizde kripto paraların yasaklanıp yasaklanmayacağı konusunu merak ediyor. Gelin bu konuyu birlikte inceleyelim ve akıllardaki soru işaretlerini gidermeye çalışalım.


Kripto Para İşlemlerine Kısıtlama!

Türkiye kripto para yasağı resmi açıklama

Resmi Gazete üzerinde duyurulan açıklamaya göre bundan sonra Papara, Advcash ve İninal gibi Türk Lirası üzerinden kripto para borsalarına para yatırmaya aracılık eden platformlar bunu yapamayacaklar. Kısacası artık yatırımcılar global borsalar yerine Türk borsalarını tercih etmeye yönlendiriliyor diyebiliriz. Sadece banka transferleri üzerinden kripto para borsalarına para aktarılabileceği anlaşılırken bu durumun hiç de hoş karşılanmadığını belirtmek gerekiyor.

Yayınlanan duyuruda dikkat çeken bir diğer kısım da bundan sonra kripto para varlıklarının ödemeler için kullanılamayacak olması. Yani internet üzerinde eğer Bitcoin veya diğer kripto paralar ile ödeme kabul eden platform veya siteler varsa bunu ülkemiz için kapatmak durumunda kalacaklar. Bu da insanları yine sadece resmi bankalar üzerine doğru iten bir diğer madde konumunda. Gelen bu kurallarla birlikte Coinbase ve Binance gibi global borsalara para aktarmak veya çekmek zorlaşacağı için yine yerli borsalar üzerinden işlem yapılmasına zorlanıyor.Kripto para yatırımcıları arasında gelen bu habere bir tepki de vergilendirmenin yakın olduğunun hissedilmesi yönünde oldu. İnsanlar sadece yerli borsalar ve bankalar üzerinden işlem yapacakları için daha kolay kayıt alınabilecek ve bu da kripto para kazançlarının tıpkı ulusal borsa gibi vergilendirilmesi anlamına gelebilir. Yine de gelecek açıklamaların takipçisi olup önemli bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağımızdan kuşkunuz olmasın.

Kripto Para Hesaplarına Haciz Gelebilir mi?


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir