Türkiye’de Bitcoin’e Olan İlginin Sebebi Ekonomideki Durum Olarak Gösteriliyor

Türkiye’de Bitcoin’e Olan İlginin Sebebi Ekonomideki Durum Olarak Gösteriliyor

ABONE OL
6 Mayıs 2021 23:20
Türkiye’de Bitcoin’e Olan İlginin Sebebi Ekonomideki Durum Olarak Gösteriliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiliz The Guardian tarafından yayımlanan bir habere göre ülkemizde Bitcoin’e olan ilginin artmasındaki başlıca sebep ekonomik iktidarsızlık. Özellikle de son aylarda Merkez Bankası yönetiminde sıkça isimlerin değişmesiyle kripto paralara olan ilgi artmış durumda. “Türkiye’deki ekonomik karmaşa Bitcoin çılgınlığını harekete geçirdi.” Başlığını atan The Guardian’ın haberi dikkat çekmeye devam ediyor. Yayımlanan haberde dikkat çeken bazı kısımlar ise şu şekilde oldu:


“Türk lirası geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal’ı kovma yönündeki şok edici kararı sonrasında dramatik biçimde değer kaybetti”

“Enflasyon Mart ayında yüzde 16.19’la yüzde 5’lik hedefin epey üstüne çıkarak son altı ayın en yüksek seviyesine yükseldi ve işsizlik de yüzde        12.2 ile yüksek seyretmeye devam ediyor. Son ekonomik karmaşa, yatırımcıların Bitcoin’in yükselişinden kazanma ve enflasyondan korunma umudu sonucunda ülkede kripto para işlemlerinde artışa yol açtı.”

Kısa bir süre önce tüm zamanlar rekorunu kırarak 500.000 TL’yi geçen Bitcoin şu anda güvenli liman olarak görülüyor. Son zamanlarda artık ekonomi kanallarında da sıkça yer verilmesiyle birlikte halkın bu konuya olan ilgisi katlanmış durumda. İngiliz The Guardian gazetesi de kısaca ekonomideki çalkantılı durum nedeniyle halkın Bitcoin’e kendisini atmasına vurgu yapıyor diyebiliriz.Çorum’da Bir Çay Evi Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başladı


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir