Türkiye’de Bitcoin İle Ödeme Sistemleri Yaygınlaşır Mı?

Türkiye’de Bitcoin İle Ödeme Sistemleri Yaygınlaşır Mı?

ABONE OL
2 Nisan 2021 10:52
Türkiye’de Bitcoin İle Ödeme Sistemleri Yaygınlaşır Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya genelinde her geçen gün binlerce yeni insanın kendisine bir Bitcoin cüzdanı oluşturmasıyla birlikte artık şirketler Bitcoin ile ödeme almaya da başladılar. Birçok dünya devi şirket artık ödeme yöntemleri arasına BTC ve diğer kripto paraları listelemekte. Haliyle bu durumun özellikle ülkemizde ne yönde ilerleyeceği büyük bir merak konusu. Gelin Türkiye’de Bitcoin ile ödeme sistemlerinin akıbetinin ne durumda olduğunu birlikte inceleyelim.


Ülkemizde Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Şirketler Var Mı?

Ülkemizde oldukça kısıtlı sayıda olsa da müşterilerinden Bitcoin ile ödeme alan şirketler mevcuttur. Ancak bu şirketler daha çok küçük ve orta çaplı işletmelerden oluşmakta. Haliyle bu durumda oldukça kısıtlı bir ürün seçeneğimizin olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok zincir market veya çok şubeli diğer şirketlerin bu ödeme seçeneğini sunması büyük bir adım olacaktır. Hali hazırda Avrupa genelinde en çok kripto para kullanım oranlarından birine sahip olan Türk halkı sayesinde şirketlerin bunu daha fazla görmezden gelemeyeceğini düşünüyoruz.

Türkiye’de Bitcoin ile ödeme sistemlerinin yaygınlaşıp yaygınlaşmayacağı sorusuna gelince ise daha çok yol kat etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Şirketlerin bu seçeneği aktif etmemesindeki en büyük neden şüphesiz ki Bitcoin’in ve diğer kısa sürede büyük değer değişimlerine uğraması. Hal bu olunca şirketler buna çok yanaşmak istemiyorlar. Ancak Bitcoin değil de stablecoin olarak söylenen sabit değerli USDT ve BiLira gibi sanal para birimlerinin ödeme seçeneği olması şuan için daha yüksek ihtimal olarak görülüyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.