Türkiye Varlık Fonu Sendikasyon Yenilemeyi Tercih Etti

Türkiye Varlık Fonu Sendikasyon Yenilemeyi Tercih Etti

Yapılan son dakika açıklamasına göre, Türkiye Varlık Fonu mevcut sendikasyon üzerinde yenilemeye gitti. 2019 yılında temin edilen 1 milyar Euro sendikasyon kredisi, 1,25 milyar dolara çıkarıldı.

ABONE OL
24 Mart 2021 15:34
Türkiye Varlık Fonu Sendikasyon Yenilemeyi Tercih Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Varlık Fonu, 2019 yılında 1 milyar Euro olan Sendikasyon kredisini, bu yıl itibariyle 1,25 milyar dolar seviyesine yükselttiğini açıkladı. Varlık Fonu tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’dan 11 ülkeden 14 banka katılımı ile 2 yıllık yeni sendikasyon kredisine imza attığı duyuruldu.


Açıklanan yeni sendikasyon kredisinin yıllık maliyeti de duyuruldu. 2019 yılında kullanılan kredi maliyetinden 25 baz puan daha az olacak şekilde, Euribor +%2,25’te yer alıyor.

Dünya bankaları ICBC ve Citibank koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantı sonucunda, 1,4 milyar Euro talep alan işlem, ICBC lider talep toplayıcı, Citibank talep toplayıcı ve dökümantasyon temsilcisi, kredi temsilcisinin HSBC olduğu açıklandı.

Türkiye Varlık Fonu tarafından kullanılan sendikasyon kredisi için ana düzenleyici Arab Banking Corporation, Emirates NBD, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JP Morgan, Qatar National Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation oldu.Diğer düzenleyicilerin ise; Banco Bilbao Vizcaya Argetaria, Bank of America, Barclays ve societe Generale olduğu açıklandı.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.