Turkish Cargo Uçuş Ağına Münih Kentini Ekledi

Turkish Cargo Uçuş Ağına Münih Kentini Ekledi

ABONE OL
8 Mayıs 2021 13:49
Turkish Cargo Uçuş Ağına Münih Kentini Ekledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en geniş uçuş ağına sahip olan önemli markalardan birisi olan hava yolu kargo şirketi Turkish Cargo pandemi döneminde de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Uçuş ağını geliştirmek için yaptığı çalışmalara yenisi ekledi ve sonucunda Almanya’nın Münih kentine de uçuşların başlatıldığını duyurdu. Artık kargo işlemleri Almanya’nın Münih kentine de firma aracılığı ile yapılabilecek.


Turkish Cargo’nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, kargo şirketi uçuş ağını güçlendirmeye devam ediyor. Turkish Cargo, Frankfurt’tan sonra Almanya’nın ekonomi metropolü Münih’i de direkt kargo uçuşu yaptığı destinasyonların arasına ekledi.

Almanya’nın teknoloji başkenti kabul edilen Münih, otomotiv, elektronik, medikal ve biyoteknoloji gibi sektörlerin pazar liderlerine ev sahipliği yapıyor. Turkish Cargo, “IST-MUC-IST” kargo seferlerinde “Airbus A330 F” tipi geniş gövde kargo uçakları ile bölgede bulunan şirketlere ve lojistik hizmet sağlayıcılarına sunduğu güvenilir, hızlı ve direkt hava taşımacılığı ile Avrupa ve Orta Doğu arasında kurduğu hava kargo köprüsünü güçlendirmeyi hedefliyor.

Turkish Cargo, bugün 17.25’te İstanbul’dan Münih’e, 21.20’de Münih’ten İstanbul’a 2 sefer düzenleyecek.“Üstlendiğimiz Kritik Rolü Kararlılıkla Sürdürüyoruz.”

11 7

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Turhan Özen, Münih’e başlattıkları seferlerden dolayı mutluluk duyduklarını belirtti.

Özen, Münih’e icra edecekleri kargo seferleriyle ilgili şu bilgileri verdi:

“Uçuş ağımıza eklediğimiz bu yeni destinasyon ile birinci sınıf iş merkezi olan Münih’in hava kargo taşımacılığı ihtiyacına önemli bir katkıda bulunmanın yanı sıra pazarın lider ihracatçılarına global hava kargo markası olarak istikrarlı ve güvenilir bir iş birliği sunuyoruz. Turkish Cargo olarak yalnızca yaptığımız taşımalarla değil, ürettiğimiz fırsatlar, açtığımız alanlar, gelişimine katkı sağladığımız sektörler ve yarattığımız büyük lojistik ekosistemle birlikte ülkemizin kalkınmasında ve küresel ticaretin rekabet gücünün artırılmasında üstlendiğimiz kritik rolü kararlılıkla sürdürüyoruz.”

 


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.