Türk İlaç’tan Hisse Satışı Yapılmadığına İlişkin Açıklama

Türk İlaç’tan Hisse Satışı Yapılmadığına İlişkin Açıklama

Halka arz edilen hisse senetleri haricinde Şirketimiz paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarih olan 2020.03.05'den bu güne kadar hakim ortak Sn.Mehmet Berat Battal ve halka arzdan pay almamış diğer ortaklarımız tarafından borsada hisse senedi satışı gerçekleşmemiştir.

ABONE OL
21 Nisan 2021 14:30
Türk İlaç’tan Hisse Satışı Yapılmadığına İlişkin Açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Firma tarafından yapılan açıklamada:


“Kamuoyunun Dikkatine,

Halka arz edilen hisse senetleri haricinde Şirketimiz paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarih olan 2020.03.05’den bu güne kadar hakim ortak Sn.Mehmet Berat Battal ve halka arzdan pay almamış diğer ortaklarımız tarafından borsada hisse satışı gerçekleşmemiştir. Ayrıca hakim ortak Sn. Mehmet Berat Battal bütün yatırımcılar gibi Şirketin büyümesinde önemli etken olacak olası projelerin değer maksimizasyonu çerçevesinde yaratacağı katma değerleri dikkate alarak kısa vadeli çıkarları ön planda tutmamakta, bu tür kısa vadeli çıkarlara ilişkin hisse satışı yapmayı hedeflememektedir. Bu bağlamda Sn. Mehmet Berat Battal’ın ve ilgili diğer ortakların satış gerçekleştirdiğine dair farklı mecralarda yer alan mesnetsiz ve asılsız ifadelerin gerçekle alakası olmadığını; bu tür ithamların karalayıcı ve piyasa yönlendirmesine zemin hazırlayarak yatırımcılarımızı zarara uğratacak ifadeler olduğunu kamuoyunun dikkatine sunarız. Şirketimizin, yatırımcılarımızın çıkarlarını korumak için yasal haklarını saklı tuttuğunu belirtmek isteriz.

Saygılarımızla. ”ekoayrinti.com


Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram gurubumuzu ve Twitter hesabımızı, haberlere hızlı ulaşmak için Google News adresimizi hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı analizler ve yorumları takip etmeye hemen başlayın!


× Sorumluluk Reddi

Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
AKTÜEL ÜRÜNLER UYGULAMASI Hemen Ücretsiz İndir