Türk Hava Yolları’ndan Türkiye Yolcularına Uyarı

Türk Hava Yolları’ndan Türkiye Yolcularına Uyarı

Türkiye’ye giriş yapacak yolculara Türk Hava Yolları tarafından uyarı yapıldı. Türkiye’ye gelmeden 72 saat içerisinde, internet üzerinden “Türkiye’ye giriş formunun” doldurulması yolculara hatırlatıldı.

ABONE OL
14 Mart 2021 15:17
Türk Hava Yolları’ndan Türkiye Yolcularına Uyarı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’ye gelecek yolcuların, “Türkiye giriş formunu” internet üzerinden doldurulması konusunda hatırlatma yapıldı. THY, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yolcuların Türkiye’ye gelmeden 72 saat önce internet üzerinden formu doldurması gerektiğini hatırlattı.


 Türk Hava Yolları’nın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

“Yolcularımızın dikkatine: Resmi makamların almış olduğu karar uyarında, 15 Mart 2021 tarihinde itibaren Türkiye varışlı uçuşu bulunan yolcularımızın, uçuşlarından önceki son 72 saat içerisinde “http://register. health.gov.tr” adresinde bulunan, ‘Türkiye’ye Giriş Formunu’ doldurmaları gerekmektedir”

Türkiye giriş formu

Türkiye giriş formuTürkiye’ye Giriş Formu nedir?

Dünyadaki pek çok ülkeye giriş yapılmadan önce yolcular tarafından, ülkeye giriş formu doldurulmaktadır. Bu form üzerinde, isim, soy isim, iletişim bilgisi gibi, giriş yapacağınız ülkede herhangi bir problem yaşanma olasılığında, siz veya yakınınıza ulaşılabilmesi için gerekli bilgiler yer almaktadır.

Formdaki bilgilerin eksiksiz doldurulması gerekirken, bilgilerin doğruluğu ülke girişinde bulunan yetkililer tarafından kontrol edilebilmektedir.

Türk Hava Yolları'ndan uyarı

Türk Hava Yolları’ndan uyarı

İçinde bulunduğumuz salgın dönemini de dikkate alan ülkeler, ülkeye girişte test zorunluluğu koyabiliyorlar. Bu durumda ise formda ilgili alanda, kaç saat önce test yaptırdığınızı, test sonucunuzu ve test sonucunun hangi dilde olduğunu belirtmeniz istenebilir.

Türkiye, yeni yayına aldığı uygulama ile form doldurma işlemini online platform üzerinden de kabul edebiliyor.En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.