Türk Halkının Kripto Paralara Olan İlgisi Artışta

Türk Halkının Kripto Paralara Olan İlgisi Artışta

ABONE OL
4 Nisan 2021 16:14
Türk Halkının Kripto Paralara Olan İlgisi Artışta
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 


Son zamanlarda birçok coin biriminde artış devam ederken Türk halkının kripto paralara olan ilgisi de artışta görünüyor. Hatta Avrupa genelinde bu sektöre en çok ilgi duyan ülkelerden birisi olduğumuzu da söyleyebiliriz. Buna karşın dijital paralar kanunlarda henüz yeteri kadar yer edinemediği için yöneticiler arasında birçok konunun tartışıldığı bilinmekte. Halkımızın bu sektöre olan ilgisi artarken olay artık televizyon haberlerinde de belirli bir yer kaplamaya başladı. Birçok haber kanalı ekonomi haberlerine değinirken Bitcoin’e de zaman ayırmaya başladılar. Bu tanıtımlarla birlikte bir döngü içerisine giren ilgi artışı ülkemizde birçok kripto para borsasının çıkmasına da sebebiyet vermiş durumda. Şuanda bile 10’a yakın Türk borsasının aktif olarak çalıştığını biliyoruz. Buna ek olarak birçok global borsa da ülkemiz için ayrı borsa çalışmalarına tüm hızları ile devam ediyor.

 

Türk Halkı Kripto Paralara Karşı Neden İlgili?

 Ülkemizdeki insanların kripto paralara son zamanlarda çok daha fazla ilgi duymasındaki başlıca sebep Türk Lirasının son zamanlarda yaşadığı değer kayıpları olarak belirtiliyor. Bu nedenle yatırımcılar kendilerine daha güvenli ve daha kazançlı limanlar aramaya koyulmuş durumdalar. Tam da bu noktada Bitcoin ve diğer coin birimlerinin daha fazla ilgi çekmeye başladığını söyleyebiliriz.

 

Ülkemizde sanal paralara ilgi duyan bu kadar büyük bir kitle varken bakanlıkların bu konuda bir adım atması da kaçınılmaz olacaktır. Kısacası sadece birkaç yıl içerisinde kendi dijital para projelerimize çok daha hassasiyet verileceğini söylemek mümkün.

Eko Ayrıntı

Eko Ayrıntı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.