Türk bilim insanları “Yılın Kişisi” seçildiler!

ABONE OL
16 Aralık 2020 14:51
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Financial Times gazetesi, ‘Yılın Kişisi’ olarak koronavirüs aşısını bulan BioNTech’in kurucuları Türk bilim insanları Prof. Dr. Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi seçti.


“O ANLARI KAÇIRDILAR AMA…”

Financial Times’tan yapılan açıklamada, “Biontech’in kurucu ortakları, geçtiğimiz hafta dünyanın dört bir yanından evrak işleriyle boğuşurken 90 yaşındaki Margaret Keenan’ın Birleşik Krallık’ta aşı yapılan ilk hasta olduğu TV görüntülerini kaçırdılar. Çift, o anlardan arkadaşları ve meslektaşlardan gelen mesajlar yoluyla haberdar oldu” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca Prof. Dr. Uğur Şahin aşıyla ilgili “Altı ülkedeki klinik çalışmalarda 22 binden fazla kişiye aşılarının uygulandığını görmemize rağmen gerginliğimiz vardı. insanların testler dışında gerçekten ilk kez aşılandığını görmek çok farklı” açıklamasına da yer verildi.“DİKKAT ÇEKEN BAŞARI”

Financial Times, “Dünyayı kasıp kavuran yeni bir salgının yayılmasından bir yıldan daha kısa bir süre içinde güvenli ve etkili bir aşıya sahip olmamız Financial Times’ın 2020 Yılın Kişisi olarak seçtiği Dr. Şahin ve Dr Türeci’nin başarısını ortaya koyuyor” ifadeleriyle başarılı çifti övdü.

Kaynak: KARAREn az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.